iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 4 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • İşlemci Tipi Intel Core i5
 • Sabit Disk 500 GB - 5400 RPM - SATA - HDD
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Linux
 • Platform Notebook
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
HP 250 G1 H6Q69ES Küçük boyutlarda ama geniş ekranlı bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız, size bir önerimiz var…
Yazar: Ferhat Verdi 09/03/2015

Hem 15.6 inç ekrana sahip olan hem de taşınabilirlik özelliğini sonuna kadar yaşatan bir dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyduğunuzda seçenekler oldukça azalacaktır. Çünkü bu tip bilgisayarlarda mobilitenin doğal bir sonucu olarak bataryanın nispeten güçlü olması gerekir. Tüm bu teknolojinin, dijital yaşamınız için yeterli performansla sunulması ise konunun diğer boyutudur. Bu yönde ürünler geliştiren markalardan biri de HP. İşte bu ikonik şirketin ilgili konuya yönelik bakış açısını yansıttığı modellerden biri de 250 G1 H6Q69ES.

Minimalist detaylar

Minimalist boyutlara sahip olan HP 250 G1 H6Q69ES, orta sınıf bir dizüstü bilgisayar donanımı ile geliyor. Temelde kompakt bir görünüme sahip olan model çantaya sigma konusunda oldukça başarılı. Buna karşın ağırlığı donanımsal sınıfının diğer birçok modeli ile aynı. Yani HP 250 G1 H6Q69ES, kompakt ölçülerde ama hafif olmayan bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Tasarım

Üründe ekranı karşınıza aldığınızda, çevresini saran plastiğin oldukça dar bir tasarıma sahip olduğunu görüyorsunuz. Ekran çerçevesi olarak isimlendirilen bu kısım, böylelikle karşınıza plastik ve geniş bir hat olarak değil, ekranı ortaya çıkaran bir yapıda çıkıyor. ekranın üzerinde Webcam’in yer alıyor, klavyeye yakın yerde ise HP logosu görülüyor. Logo, küçük ve sevimli görünüyor. Gözü de çok fazla yormuyor.

Üründe ekran menteşelerinin sağlamlığı dikkatlerden kaçmıyor, ön panelde ise iki farklı renk ve malzeme kullanımı göze çarpıyor. Klavye kısmında koyu renk ve touch pad ile alt kısımda açık gri ton, modele hoş bir estetik bakış açısı katmayı başarıyor. Profesyonel ön panel görünümü beğenimizi topladı. İnanılmaz ama yanal ve dikey yöndeki uzunlukları nispeten kısa olan üründe optik sürücü bulunuyor.

Tuşlar ve touch pad

Klavye tuşları oldukça küçük, ayrıca numerik tuşları da yok. Bunun nedeni modeldeki boyutların enlemesine şekilde de kısaltılmış olması. Tuşlar, neredeyse yapışık halde ve bu da kullanımı biraz zorlaştırıyor. Touch pad’de küçük ve kullanımı belirli bir alışma süresini zorunlu hale getiriyor. Üründe taşınabilirliğin boyutların küçültülmesi yönünde sergilenmesi gayet hoş, ancak bunun bir sonucu olarak geniş touch pad ve rahatlıkla basılabilir tuşlarla karşı karşıya olmayacağınızı vurgulayalım.

Performans

Windows 8 yüklü gelen HP 250 G1 H6Q69ES, 2.6 GHz hıza ulaşan, Turbo Boost ile 3.2 GHz’e varan hıza kadar performans sergileyebilen Intel Core i5-3230M işlemci ile geliyor. Oldukça başarılı bir işlemci olduğunu belirtelim. Ayrıca 4 GB RAM, Intel HD Graphics ve 500 GB SATA HDD, öne çıkan diğer özellikler. Ayrıca ekran çözünürlüğü 1366 x 768.

Sonuç

Oldukça performanslı bir dizüstü bilgisayar olarak karşımıza çıkan bu HP modelinde, yüksek segmentli yazılımlar ve güncel oyunların çalıştırılması ise mümkün değil. İnternet odaklı kullanım, çeşitli iş yazılımları üzerinde çalışmak, film izlemek gibi kullanımlar için ise oldukça performanslı olacağını belirtelim.

Modelde performansın yetersiz olduğu belki de en önemli konusu ise batarya dayanıklılığı. 2,5-3 saat şarj dayanıklılığına sahip olan ürün, bu nedenle nereye giderseniz gidin şarj kablosunu da çantanıza atmanıza neden olacak.

Ferhat Verdi 09/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
HP Dizüstü Bilgisayar