iştirakidir.
1.799 - 2.270 TL (5 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Grundig GNB 1690 B1 i7 Laptop / Notebook

1.799,00 - 2.270,00 TL (5 Fiyat Seçeneği)
Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 Başladı
 • Daha Fazla Göster (-27) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 6 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı NVIDIA GeForce GT 740M
 • İşlemci Tipi Intel Core i7 2.2 GHz
 • Sabit Disk 750 GB - 5400 RPM - SATA
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Microsoft Windows 8
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Grundig GNB 1690 B1 i7 Performans odaklı bir dizüstü bilgisayarın verdiği konfor hissi benzersizdir. Hızla açılma; touch pad’ine tıklandığı anda gerçekleşen işlemler, yazılım ve oyunları atlamalar, takılmalar olmadan oynatabilme gibi kullanım sonuçları ile hoş bir deneyim vaat eder bu tür ürünler.
Yazar: Ferhat Verdi 26/03/2015

Performans odaklı bir dizüstü bilgisayarın verdiği konfor hissi benzersizdir. Hızla açılma; touch pad’ine tıklandığı anda gerçekleşen işlemler, yazılım ve oyunları atlamalar, takılmalar olmadan oynatabilme gibi kullanım sonuçları ile hoş bir deneyim vaat eder bu tür ürünler. Grundig’in test merkezimizde ağırladığımız 15.6 inç ekranlı GNB 1690 B1 i7 ürün kodlu modeli de yüksek performans odaklı nitelikleri ile ön plana çıkıyor. Üstelik orta seviye yer alan çok sayıda dizüstü bilgisayardan daha yetenekli olmasının yanında gayet ekonomik bir fiyat etiketi ile geliyor.

Firmanın, dizüstü bilgisayar satın almayı düşünen kimseler için dizüstü bilgisayar alanında uzmanlaşmış markalara karşı zorlu bir rekabet içerisinde olduğu da bir gerçek.

Grundig’in bu modelinde kapsamlı bir yetenekler dizgisi söz konusu. Birçok açıdan kullanıcılara performans odaklı bir orta seviye model intibası veren ürünün tasarım detaylarına, ilk bakışta uyandırdığı görsel algıdan kullanışlılık düzeyine kadar geniş bir çerçevede odaklanacağız. Ardından da ne kadar performanslı olduğuna yakından bakacağız. İşte tüm detayları ile Grundig GNB 1690 B1 i7…

Tasarım

Grundig GNB 1690 B1 i7 modeli, orta sınıf bir dizüstü bilgisayar fiyatına neredeyse ileri seviye bir model performansı sunma iddiasıyla gelirken tasarımıyla da temelde sade ve modern bir görünüm sunuyor.  Plastik hissiyatının yoğun olarak yaşanması dışında gerek ekran kapağında gerekse ön panelinde göze çarpan bir olumsuzluk bulunmuyor.

Modelde touch pad tam olarak ortada konumlanmış ve böylelikle sol elini kullanan kimseler için de alternatiflerden biri noktasına gelinmiş. Bununla birlikte sağ elini kullanan kimseler için bilek yaslama alanının bir nebze dar olacağını belirtelim. Touch pad’in kullanım kolaylığı ve konforu sınıfı geçiyor ama daha iyi olabilirdi.

Klavye ise gerek tuş aralıkları gerekse tuşların yüksekliği yönlerinden oldukça başarılı bir tasarım çizgisine sahip. Kullanımı kolay ve bu sayede Grundig GNB 1690 B1 i7, yoğun şekilde yazı yazan kimseler için iyi modeller arasında yer alıyor.

Üründe 1 adet USB 2.0, 2 USB 3.0, VGA, HDMI, kart okuyucu, Audio Combo Jack ve Ethernet bulunuyor. Optik sürücüye de sahip olan Grundig GNB 1690 B1 i7’de dahili mikrofon ve hoparlör ile ürünün örneğin bir masanın belli bir noktasına sabitlenebilmesini sağlayan Kensington kilidi de mevcut. Ağırlığı 2.4 kg ve bu, sınıfının geneli baz alındığında hafif sayılabilecek bir düzey anlamına geliyor.

Donanım

Grundig marka dizüstü bilgisayarın donanım yapısının bir hayli iddialı olduğunu söyleyebilmek mümkün. Turbo Boost teknolojisi ile birlikte 3.2 GHz saat hızına ulaşabilen Intel Core i7 işlemci ile gelen modelin 6 GB RAM ve 2 GB ekran kartına sahip olduğu, 750 GB HDD alanı bulunduğunu görüyoruz.

Üründe kullanılan grafiğin güncel bir modül olmaması ise önemli bir handikap. Eğer GT8XX serisi bir NVIDIA GeForce’a sahip olsaydı tadından yenmezdi. Ancak söz konusu grafikle de (NVIDIA GeForce GT740 M) oyunların orta düzey ayarlarla oynanabilmesi mümkün olabiliyor. Windows 8 önyüklü olarak gelen Grundig GNB 1690 B1 i7’de webcam bulunuyor ve ekranının sunduğu çözünürlük değeri de 1366 x 768 piksel.

Sonuç

Genel olarak fiyat-performans temelinde dikkat çeken bir model olduğunu vurgulamak gerekiyor. Bununla birlikte söz konusu özellikleri arasında güncelliğini kaybetmiş bir grafikle gelmesi belki de en büyük eksi puanı alıyor. Bununla birlikte yüksek performanslı bir ev bilgisayarı olarak kullanımı mümkün.

İnternette sörf, film izlemek, geniş depolama alanında multimedyalarınızı muhafaza edip gerektiğinde pratik bir şekilde kullanmak istediğiniz bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız Grundig GNB 1690 B1 i7’nin yetenekleri ile sizi tatmin edecek modeller arasında yer aldığını belirtelim.

Ferhat Verdi 26/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Grundig Dizüstü Bilgisayar