iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Grundig GNB 1150 B1 N2 Laptop / Notebook

Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 Başladı
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 2 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 11.6 inch
 • Ekran Kartı Paylaşımlı
 • İşlemci Tipi Intel Celeron 2.16 GHz
 • Sabit Disk 320 GB - 5400 RPM - SATA
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Microsoft Windows 8
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Grundig GNB 1150 B1 N2 Grundig GNB 1150 B1 N2, ev kullanıcıları için uygun olan Windows işletim sistemli ve uygun fiyatlı alternatifler arasında.
Yazar: Ferhat Verdi 09/03/2015

Dizüstü bilgisayar, hemen her evin ihtiyacı. Her ne kadar akıllı telefon ve tabletler dijital hayata dair birçok ihtiyacı karşılasa da dizüstü bilgisayarların sağladığı çoğu avantajı sunmaları mümkün olamayabiliyor. Android ya da iOS işletim sistemli tabletlerle Windows işletim sisteminin avantajlarından faydalanmak zor.

Windows Phone işletim sistemi ise, Windows PC sürümüne nazaran farklı olmasının yanı sıra dokunmatik özellikleri ile her kullanıcı için uygun olamayabiliyor. İşte bu noktada giriş seviye dizüstü bilgisayar modelleri devreye giriyor. Grundig GNB 1150 B1 N2’de işte tam olarak bu türde bir bilgisayar ve ev kullanıcısının internet temelli ihtiyaçlarını karşılamak için oldukça düşük fiyat etiketleri ile sunulan çok sayıda alternatiften biri konumunda yer alıyor.

Peki Grundig GNB 1150 B1 N2 modelinin özellikleri nasıl? Tasarımı ne kadar kullancı dostu? Şık tasarıma sahip, etkileyici bir model mi? İşte bu sorulara yanıtlar arayacağız.

Tasarım detayları

Grundig GNB 1150 B1 N2, 11.6 inçlik, taşınabilirliği yüksek düzeyde olan bir model. Gerek gövde kaplaması gerekse zarif detayları ile segmentindeki hoş modellerden biri olarak karşınıza çıkıyor. Üründe ekran kapağını açtığınızda ferahlık duygusu ile karşılaşıyorsunuz.

Touch pad ve klavye etrafında ne bir yazı ne de ilginç ışıklar var. Oldukça sade bir ön panele sahip Grundig GNB 1150 B1 N2. Ekranın çerçevesi alt kısım hariç segmentteki diğer birçok modelle aynı kalınlıkta. Webcam’in yer aldığı bu çerçeve, kenarlardaki menteşelerle panele tutturulmuş ve oldukça sağlam görünüyor.

Ekrandan ön panele gayet zarif bir geçiş söz konusu. Ayrıca metalik renk, plastik algısını bir nebze de olsa hafifletiyor. Tuş takımı ise tamamen aynı renkte tasarlanmış; tuşlar ve tuş aralıkları siyah, buna karşın malzeme kalitesi pek iyi değil. Bununla birlikte genel olarak kullanışlı bir klavye sunuluyor; tuş yükseklikleri ve tuşların birbirleri ile olan aralıkları normal seviyede. Touch pad, dokunmatik yüzey ve tek parçadan oluşan sağ ve sol tıkları ile kullanışlı.

Arabirimler

Üründeki arabirimler 2 adet USB 2.0, bir USB 3.0, HDMI, kart okuyucu ve VGA şeklinde. Optik sürücü yok. Dahili mikrofon ve kulaklık bulunuyor.

Donanım özellikleri

Grundig markasının bu sevimli modelinde donanım özellikleri ise Intel Celeron işlemci, 2 GB DDR3 RAM, 320 GB HDD, Intel HD Graphics ekran kartı şeklinde. Üründe ekran çözünürlüğü 1366x768 ve ekran kendi sınıfındaki birçok modele benzer seviyede görüntü kalitesi sunuyor.

Kimlere hitap ediyor?

Giriş seviye modelinde internette sörf yapmaktan hoşlanan kimseler için çok sayıda web sayfasında gezinmek pek kolay değil. İşlemciyi yoran yazılımlar, antivirüsler ve aynı anda çok sayıda işlemi bir arada gerçekleştirebilmek bu modelin vasatın altında kalacağı kullanım şekillerinden birkaçı.

İnternetten video izlemek, sosyal ağlarda gezinmek, yazışmalar, ödev vb metin bazlı konuların kolaylıkla üstesinden gelebilecek bir model olduğunu ise vurgulayalım. Üründe oyun oynanması pek mümkün değil. Güncel olmayan, düşük grafikli oyunlar ise orta kalitede oynanabilir.

Ferhat Verdi 09/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Grundig Dizüstü Bilgisayar