iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Dell Vostro 5470-S21F45C Laptop / Notebook

Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 Başladı
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 4 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 14 inch
 • Ekran Kartı NVIDIA GeForce GT 740M
 • İşlemci Tipi Intel Core i5 1.7 GHz
 • Sabit Disk 500 GB - 5400 RPM - SATA
 • Ekran Özellikleri

 • Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Free Dos
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü Opsiyonel Sürücü
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Asus Pro Advanced B43A-VO092D Dizüstü bilgisayarda tasarımını gözardı ederek performansa yoğunlaşan kimseler için dikkate değer bir seçenek…
Yazar: Ferhat Verdi 09/03/2015

Yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar denildiği zaman IBM’in modelleri çok özeldi. Büyük ilgi gören bu bilgisayarların tasarımları da ilk görüşte ‘ben IBM’im’ der, sizi pek fazla şaşırtmazdı. Klavye ve ekrandan oluşan dizüstü bilgisayarlarda dikdörtgen tasarım ve genel olarak bir çantayı andıran görsellik, 2000’lerin sonuna doğru artık yerini çok daha ince ve zarif tasarımlara bıraktı. Ancak hala izleri yaşıyor ve IBM’den aşina olduğumuz tasarım yapısı, farklı markaların güçlü bilgisayarlar modellerinde kendine zaman zaman yer bulabiliyor. 90’lardaki bu bilgisayarları anımsatan neredeyse retro türündeki tasarımıyla Asus Pro Advanced B43A-VO092D modeli de bunlardan biri.

Asus Pro Advanced B43A-VO092D, günümüz dizüstü bilgisayarlarındaki estetik anlayış kalıplarına uymayan bir görünüme sahip. Dikdörtgenler prizması şeklindeki iki ayrı kalıbın menteşelerle birbirine tutturulması sonucu oluşmuş bir dizüstü bilgisayardan beklenebilecek herhangi bir güzellik emaresine sahip değil. Oldukça çirkin ve eski bir görünüme sahip, bununla birlikte sahip olduğu donanım özelliklerini bu fiyata sergilemesi ile övgüyü hak ediyor. Genel olarak estetik görünümden ziyade güçlü bir bilgisayar talebinde bulunan tüketicilere hitap ediyor Asus Pro Advanced B43A-VO092D.

Tasarım detayları

Modelin üst kapağında Asus logosu var. Kalınlığı açıkça görülüyor. Dizüstü bilgisayar, ekran kapağı açıldığında ise sizi geçmişe götürüyor. Plastik dokusu fazlasıyla yoğun. Tuş aralıkları diye bir şey yok ve sadece birbirine bitişik, 10 sene önceki kablolu klavyeleri andıran bir tuş dizilimi var. Ancak bu eski görünümün de gayet hoş bir özelliğe sahip olduğunu belirtelim: Su geçirmiyor. Bu sayede dayanıklık özelliği ile bir nebze olsun çirkin tasarımı geri planda bırakılabilir. Ayrıca tuş takımı arkadan aydınlatmalı ışıkları sayesinde düşük ışıklı ortamlarda verimli kullanım sunuyor.

Tuşların alt kısmında yer alan touch pad, bir hayli küçük ama kullanımı nispeten kolay. Fazla küçük olmasının bir sonucu olarak, sağ elini kullananlar için bilek yaslama bölgesi oldukça geniş. Bu sayede uzun süreli çalışmalarda size ekstra konfor sağlanıyor.

Ürünün ekran çerçevesi normal ölçülerde, yan kısımlarındaki arabirimler ve optik sürücü yer alıyor. Ekranın alt kısmında da bataryası bulunuyor. Ağırlığı 2.48 kg. Asus Pro Advanced B43A-VO092D, endüstriyel tasarıma dair konularda pek fazla dikkat çekmese de donanım özellikleri ile sizi etkileyebilir.

Donanım özellikleri

Asus, bu modelinde fiyat etiketine göre güçlü sayılabilecek bir donanımla geliyor. Üründe 3. Nesil Intel Core i5 işlemci bulunuyor ve bu modülün ulaşabildiği saat hızı 2.6 GHz. Ayrıca Turbo Boast teknolojisi sayesinde 3.2 GHz seviyesinde, oldukça iddialı bir saat hızına erişilebiliyor. Hızlı bir model olan Asus Pro Advanced B43A-VO092D, 4 GB RAM’e sahip. Grafik işlemcisi olarak Intel HD Graphics kullanılıyor.

500 GB hard diske sahip modelin 14 inçlik LED ekranında kullanıcısına sunduğu çözünürlük değeri ise 1600 x 900. Kullanılan li-ion batarya 6 hücreli. Cihazda web cam, kart okuyucu, Bluetooth, 1’er adet USB 2.0, USB 3.0 ve HDMI girişi mevcut.

Sonuç

Asus Pro Advanced B43A-VO092D modeli genel itibarıyla tasarımdan ziyade performans arayan kullanıcıları hedef alıyor. İş bilgisayarı olarak tercih edilebileceği gibi performanslı bi rev bilgisayarı arayan kimseler için de göz atılabilir. Bu incelemenin birçok noktasında değindiğimiz gibi Asus Pro Advanced B43A-VO092D şık bir model değil, ancak bunu gözardı edecek kimseler için fiyat etiketi ile ulaşılabilecek en performanslı dizüstü bilgisayar seçeneklerinden biri.

Ferhat Verdi 09/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Dell Dizüstü Bilgisayar