iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Dell Inspiron 3542-B51W81C Laptop / Notebook

Tüm Dizüstü Bilgisayarlar En Uyguna n11.com'da!
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 8 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı NIVIDIA GeForce GT 840M
 • İşlemci Tipi Intel Core i7 2.0 GHz
 • Sabit Disk 1 TB - 5400 RPM - SATA
 • Ekran Özellikleri

 • Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü DVD-RW Double Layer
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Dell Inspiron 3542-B51W81C Yüksek performanslı, üstelik modern tasarım çizgileri barındıran bir iş dizüstü bilgisayarına çok daha yakından bakmak ister miydiniz?
Yazar: Ferhat Verdi 23/03/2015

Dell’in orta-üst sınıf arasında konumlanan, güçlü dizüstü bilgisayarlardan biri de Inspiron serisindeki 3542-B51W81C. Amerikan teknoloji şirketinin iş bilgisayarı olarak tanımlanan modelinde yüksek standartlardaki donanım yapı taşları dikkat çekiyor. Bununla birlikte tasarımında da her ne kadar çoğu kişiye göre ‘fazla sert görünümlü’ olarak değerlendirilse de modern bir yapı sergilemeyi başarıyor. Üründe tasarıma dair özelliklere etraflıca değineceğiz. Ardından da iddialı ve bir o kadar da güncel donanımına yakından bakacağız.

İlk bakış

3542-B51W81C ürün kodlu Dell dizüstü bilgisayarı, şirketin birçok modelindeki tasarım anlayışının tezahürü durumunda. Dikdörtgen tasarım; ciddi görünümü sonuna kadar görsel algılara işletirken, tüketici elektroniği konusunda tasarım özelinde yaklaşıldığında da eğilimsel bir gerçek olarak 30 yaş üstüne hitap ettiği karşı çıkılmaz bir gerçek durumunda.

Profesyonel kullanıcının hedeflendiği 3542-B51W81C, metalik dokulu malzemesi ile güven veriyor. Kapağın üzerindeki Dell logosu da dahil olmak üzere ekran haricinde kalan her şey tek renkli. Bu Dell bilgisayarların genel bir özelliği ve çoğu teknoloji otoritesine göre de bir nevi klişesi.

Tasarım detayları

Üründe ekran çerçevesi muazzam derecede zarif bir görünüm sergiliyor. Özellikle sağ ve sol kısımda ince yapıya sahip olan ekran çerçeveleri, Dell logosunun da merkezinde yer aldığı alt kısımda biraz genişliyor. Ekran menteşeleri, her iki köşede ve burası da güven ve uzun ömürlü kullanılır hissiyatı vermeyi başarıyor.

Ön panele gelindiğinde tuş aralıklarının biraz az olduğu bir klavye ile karşılaşıyoruz. Bu özellik, yoğun yazı yazan kimseler için bir ürüne alışma sürecini gerekli kılacaktır. Onun haricinde tuş yükseklikleri gayet iyi, ayrıc malzeme kalitesi de yüksek. Bu model, klavyesinde plastik hissinden ziyade çok daha yetenekli bir malzeme ile oluşturulmuş hissi uyandırmayı başarıyor. Oysaki plastikten üretilmiş bir klavye ile karşı karşıyasınız.

Üründe touch pad biraz küçük ama kullanımı konforlu. Ön panelde geniş bir bilek yaslama alanı mevcut, belli ki konforlu bir klavye/touch pad kullanımı önceliklendirilmiş durumda. Üründe 2 adet USB 2.0, 1 USB 3.0, kart okuyucu ve Ethernet mevcut. Dell Inspiron 3542-B51W81C’nin optik sürücüsü de var. Peki donanıma dair detayları nasıl?

Donanım özellikleri

Dell Inspiron 3542-B51W81C güçlü donanım yapı taşları ile çarpıcı seçeneklerden biri konumunda. Üründe 4. Nesil Intel Core i7-4510U işlemci bulunuyor. 2.0 GHz’lik saat hızına ulaşan işlemci, Turbo Boost teknolojisi ile birlikte 3.1 GHz’lik hıza varan performanslar sergileyebiliyor.

2 GB Nvidia ekran kartı ile gelen Dell Inspiron 3542-B51W81C’de bu birimin paylaşımsız olması performansı önemli ölçüde geliştiren etmenler arasında yer almakta. 8 GB RAM’in takılı halde gelmesi ise bir diğer güzel özellik. Bu arada Dell Inspiron 3542-B51W81C’nin maksimum RAM kapasitesi 8 GB, yani 16 GB’a yükseltirim gibi bir fikriniz varsa, maalesef bu gerçekleşemiyor.

Üründe HDD kapasitesi ise 500 GB ve Windows 8.1 Single yüklü gelen Dell Inspiron 3542-B51W81C modelinde pil dayanıklılığı 4 saat civarında. Son olarak ekranın çözünürlük değeri 1366 x 768 ve bu önemli bir eksi puanı beraberinde getiriyor; keşke bu denli yüksek performansa sahip bir modelde ekran da daha iyi (Full HD) olsaydı.

Ferhat Verdi 23/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Dell Dizüstü Bilgisayar