iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Dell Inspiron 3542-B21W45C Laptop / Notebook

Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 Başladı
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 4 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı NVIDIA GeForce GT 820M
 • İşlemci Tipi Intel Core i5 1.7 GHz
 • Sabit Disk 500 GB - 5400 RPM - SATA
 • Ekran Özellikleri

 • Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Microsoft Windows 8.1
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Dell Inspiron 3542-B21W45C Donanım özellikleri ile sahip olduğu fiyat aralığındaki en iyi alternatiflerden biri. Keşke biraz da şık tasarımlı olsaydı…
Yazar: Ferhat Verdi 13/03/2015

Fiyat/performans, tüketici elektroniği alışverişlerinin kuşkusuz en çok aranan ikilisi. Aranan ve ihtiyaçlara tam olarak uygun olduğu düşünülen teknoloji ürününü, diğer birçok muadiline kıyasla daha düşük fiyata satın almanın verdiği keyif harikulade. Ancak ihtiyaçlara tam olarak uygun olan denklemi pek de kolay bir çözüme sahip değildir.

Çok sayıda alternatifle sahnelenen teknoloji ürünleri arasından ihtiyacı, en uygun fiyatla karşılayan en iyinin bulunması meşakkatlidir. Neyseki bazen sonuca yaklaşmak oldukça kolay olabiliyor. Tıpkı 15.6 inç ekranlı Dell Inspiron 3542-B21W45C’de olduğu gibi.

Tasarımı geri planda bırakırsanız…

Teknoloji dünyasının en prestijli markalarından biri olan Dell’in dizüstü segmentine yönelik modellerinde genel olarak benzer tasarım anlayışları söz konusudur. Dell Inspiron 3542-B21W45C modelinde de şirketin, birçok modelinden derin izler var. Yoğun plastik dokusu, karanlık renk, 90’lardan kalma dikdörtgenler prizması şekli… Tasarımıyla görsel algıya çok da fazla hitap etmeyen bir model Inspiron 3542-B21W45C. Ancak gücü kuvveti, fiyatına kıyasla yerinde. İşte detaylara başlıyoruz…

Kullanışlı ön panel

Dell Inspiron 3542-B21W45C’de tasarıma dair biraz fikir vermeye çalıştık. Gerçekten de sıkıcı bir tasarıma sahip olduğu bir gerçek. Üründe ekran kapağını açtığınızda karşınıza gelen tuş takımı ve touch pad, ön panelin genel büyüklüğüne kıyasla biraz küçük kalıyor. Bunu bir artı olarak göreceğiz, ferahlık katılmak istendiği açıkça görülüyor. Bunun yanı sıra ekran çerçevesinde alt kısım haricinde genişlik gayet iyi. Alt kısım biraz daha ince olabilirdi. Modelin ağırlığı 2.38 kg.

Malzeme kalitesi nasıl?

Ön panele gelindiğinde plastik görünümüne karşın dokunulduğunda güzel bir his bırakan tuşlarla karşılaşılıyor. Tuş aralıkları biraz dar ama yükseklikleri gayet iyi. Touch pad’de malzeme kalitesi biraz zayıf kalıyor. Kullanımı için bir alışma sürecinin gerekeceğini de belirtelim.

Üründe yanlarda ise ilginç bir şekilde sadelik söz konusu. Ama bunu pek de olumlu karşılayamayacağız, çünkü sadece bir adet USB girişi var. Üstelik o da USB 2.0 standardında kalma. Keşke 3.0 standardında olsaydı demeden kendimizi alamadık.

Donanım özellikleri

Dell’in klasik tasarım çizgisi, bu modelinde ağır eleştirilere maruz bırakılmayı her ne kadar haketse de sonuçta kullanıcı kesminin genelde iş dünyası ağırlıklı olacağını hatırlatalım.  Üründe görsel tasarım geride bırakıldığında sonuçlar fiyatına kıyasla neredeyse harikulade.

4. Nesil Intel Core i5 işlemciye sahip bir modelden söz ediyoruz, üstelik 1.7 GHz’lik normal hızı, işlemcinin daha yoğun performans sergilemesi gereken durumlarda 2.7 GHz’e kadar çıkabiliyor. Kesinlikle artı puanı hakeden bir özellik olduğunu vurgulayalım.

Windows 8.1 Single ile geliyor

Üründe 2 GB’lık NVIDIA grafik var. Üstelik paylaşımsız. Ayrıca 4 GB DDR3’le gelen modelin bu yapısını, ek bir harcamayla 8 GB’a kadar yükseltebiliyorsunuz. 500 GB HDD ile geniş bir depolama alanı sunan Dell Inspiron 3542-B21W45C’de ekran da oldukça iyi. 1366 x 768 çözünürlüklü ekranda gerek renk doygunluğu gerekse renk aralığı başarılı seviyede. Windows 8.1 Single ile gelen Dell Inspiron 3542-B21W45C, 4 hücreli bataryası ile 4 saat civarı şarj dayanıklılığı sergiliyor.

Ferhat Verdi 13/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Dell Dizüstü Bilgisayar