iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Dell Inspiron 3542-35W45C Laptop / Notebook

Tüm Dizüstü Bilgisayarlar En Uyguna n11.com'da!
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 4 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı Intel HD Graphics
 • İşlemci Tipi Intel Pentium 1.70 GHz
 • Sabit Disk 500 GB - 5400 RPM - SATA
 • Ekran Özellikleri

 • Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Microsoft Windows 8.1
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü DVD+/-RW
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Dell Inspiron 3542 35W45C Inspiron 3542-35W45C model adıyla test merkezimizde ağırladığımız dizüstü bilgisayar, temelde profesyonel görünümle düşük/orta sınıf arası donanımın ilginç bir füzyonu durumunda.
Yazar: Ferhat Verdi 20/05/2015

İnternet ve video izleme gibi ihtiyaçlara cevap veren giriş seviye dizüstü bilgisayar seçeneklerinde orta seviyeye yakın modeller de bulunuyor. Bu alternatif modeller de temelde giriş seviye donanım özellikleri sergilenirken bazı özellikler de sınıf atlatan yapılar da söz konusu olabiliyor. Bununla birlikte bu tip ara modellerde seçim aşamalarının dikkatle ele alınması gerekli. İşte bu sınıfın modellerinden biri de Amerikan teknoloji şirketi Dell imzası taşıyor.

Inspiron 3542-35W45C model adıyla test merkezimizde ağırladığımız dizüstü bilgisayar, temelde profesyonel görünümle düşük/orta sınıf arası donanımın ilginç bir füzyonu durumunda. Detaylara ineceğiz, ilk olarak Dell Inspiron 3542-35W45C ‘nin tasarımına yakından bakıyoruz…

Tasarım

Dell Inspiron 3542-35W45C’de şirketin çok sayıda donanım seçeneği ile gelen gövde modellemelerinden biri ile karşı karşıyasınız. Üründe köşelerde sert geçişler, tek renkli ve endüstriyel tasarım adına biraz sıkıcı bir gövde tasarımı söz konusu. Bununla birlikte iş dizüstü bilgisayarlarının ciddi duruşu da tasarımda başarıyla yansıtılıyor.

Dell Inspiron 3542-35W45C’de dikdörtgen görünümün başladığı nokta ekran kapağı. Burayı açtığınızda geniş bir ekran ve ön panelle karşı karşıyasınız. Modelin ekran çerçevesi yanlarda gayet ideal bir kalınlık sergilerken üst ve alt kısımlarda oldukça kalın bir hal alındığı görülüyor. Ekranın üstünde web cam ve altta da Dell logoları bulunuyor. Sağ ve sol köşelerdeki ekran menteşeleri ile ön panele geçiş sağlanırken, bu bölümlerin oldukça sağlam göründüğünü de belirtmek gerekiyor. Güven veren ekran menteşelerinin ardından tuş takımına merhaba diyoruz.

Konfor

Geniş tuş aralıları ve yükseklikleri ile dikkat çeken klavye, konforlu bir yazı deneyimi sunuyor. Uzun süre yazı yazması gereken kimseler Dell Inspiron 3542-35W45C’daki yazı deneyiminden memnun kalacaklar. Touch pad de oldukça kullanışlı. 2015 yılı üretimi ile yeni Dell modellerinden biri olan Inspiron 3542-35W45C, çok fonksiyonlu touch pad’i üzerinden farklı işlemler gerçekleştirilebilmesine olanak tanıyor.

Optik sürücüsü bulunmayan modelde ayrıca yalnızca 1 adet USB girişi mevcut. Kart okuyucu, HDMI ve Ethernet girişlerine sahip olan Dell Inspiron 3542-35W45C’nin genel olarak sert ve ciddi bir duruş sergilediği, kobiler ve düşük ölçekli işletmeler için ise genel hatları ile ideal olabileceğiniz belirtelim. Şimdi sırada teknoloji özellikleri var…

Donanım

Dell Inspiron 3542-35W45C modelinde Intel Pentium 3556U işlemci bulunuyor. Bu işlemci modülü ile ulaşılabilen saat hızı 1.70 GHz ve gerek açılış gerekse kapanma ve çoklu çalışma prensiplerinde bekleme sürelerinin giriş seviye modellerin geneli baz alındığında normal seviyede olduğu görülüyor. 4 GB DDR3 RAM’le gelen Dell Inspiron 3542-35W45C ‘de maksimum RAM kapasitesi ise 8 GB. Bu yönüyle 4 GB kapasiteli giriş seviye modellerden ayrılan Inspiron 3542-35W45C, RAM artırımı ile daha iyi bir performans sunuyor. Ancak bir orta sınıf model performansı da beklemek gerekiyor. Çünkü ekran kartı ve işlemci bunun için yeterli değil.

Üründe paylaşımlı Intel HD Graphics ekran kartı ve 500 GB HDD bulurken ekran çözünürlüğü ise 1366 x 768 piksel. Ekranı çok canlı renkler sunamıyor. Siyah-beyaz dengesi ve renk doygunluğu gibi algoritmalarda ise sonuçlar tatmin edici.

Sonuç

4 hücreli bataryası ile 4 saate kadar şarj dayanıklılığı sunan ürün, genel itibarıyla yetenekli ancak sınıfın çok ilerisinde değil. Gelişmiş touch pad deneyimi, artırılabilir RAM’i ile öne çıksa da fiyat aralığı üzerinden ele alındığında performans olarak standartların üzerine çıkamıyor.

Ferhat Verdi 20/05/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Dell Dizüstü Bilgisayar