iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 2 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı Intel HD Graphics
 • İşlemci Tipi Intel Celeron 1.83 GHz
 • Sabit Disk 500 GB - 5400 RPM - SATA
 • Ekran Özellikleri

 • Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Microsoft Windows 8.1
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü DVD+/-RW
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Asus X553MA-SX277B Modern tasarımı ile dikkat çeken giriş seviye dizüstü bilgisayar Asus X553MA-SX277B testte!
Yazar: Ferhat Verdi 19/02/2015

Günümüzde kolay erişilebilir fiyat etiketleri sayesinde herkes için dizüstü bilgisayar alternatifleri olduğunu görüyoruz. Bazı özelliklerden feragat edilerek temel ihtiyaçlara yanıtlar verebilen alternatifler değerledirilebiliyor. Örneğin şık tasarımlı bir modelde düşük donanım özellikleri ya da pek de şık olmayan modelde nispeten iyi özellikler. Ancak matematik, konu kolay erişilir fiyat etiketli dizüstü bilgisayarlar olduğunda genelde bu şekilde.

Tayvan menşeili teknoloji şirketi Asus’un yukarıda bahsettiğimiz iki özelliği de potansiyel kullanıcılara nispeten vermeye çalıştığı gözleniyor. Çok da eski olmayan tasarım anlayışı üzerinden başlangıç seviyesinde de olsa diğer rakiplerle benzer seviyelerdeki donanım özellikler şeklinde. İşte bu formülün uygulandığı dizüstü bilgisayar modellerinden biri de Asus X553MA-SX277B.

Giriş seviye model

Giriş seviye bilgisayar kategorisine ait bir model olan Asus X553MA-SX277B, internete girmek, sosyal ağlarda dolaşmak, yazı yazmak, video izlemek gibi ihtiyaçlara yönelik olarak uygun fiyat etiketine sahip bir dizüstü bilgisayar çözümü. Peki ürünün tasarımı nasıl? Donanım özellikleri ile ne ölçüde performans sergiliyor? İşte yanıtlar…

Tasarım detayları

Asus X553MA-SX277B, parlak bir dış kaplama ile sizi karşılıyor. Ekran kapağı aralandığında da fırçalanmış ön paneli de gayet güzel görünüyor. Metalik görünümlü kaplamaları oldukça hoş ve güzen veriyor. Ekran çerçevesi son derece zarif, ayrıca ekran menteşeleri de yanlardan değil, ortadan ön panele geçmiş. Bu da hoş bir detay ve bu tasarım anlayışını daha çok orta seviye modellerden itibaren gördüğümüzü de belirtelim.

Modelin sol üst kısmında bir açma/kapama butonu yer alıyor. Hemen alttaki tuş takımında da plastik hissi yüksek olmakla birlikte kullanım gayet iyi. Tuş aralıkları yeterli düzeyde ve yine tuş yükseklikleri de kötü sayılmaz. Asus X553MA-SX277B’I ön panelinin en önemli yıldızı ise touch pad’i.

Ürünün touch pad’i gayet kullanışlı. Eliniz üzerinden adeta kayıyor. Dokunmatik hissi de son derece hoş. Asus X553MA-SX277B modelinin ön paneli sınıfı geçiyor, peki yanlarında durum nasıl?

Yanlarda 1’er USB 3.0, USB 2.0, Ethernet, HDMI, VGA ve kart okuyucu yer alıyor. Ayrıca performansı oldukça zayıf olmakla birlikte bir de webcam mevcut.

Donanım

Windows 8.1 Single yüklü Asus X553MA-SX277B, Intel Celeron N2930 mobil işlemci ile geliyor. İşlemcinin ulaşabildiği saat hızı 1.8 GHz. 2 GB DDR3 RAM ve paylaşımlı ekran kartına sahip olan Asus X553MA-SX277B, ayrıca 500 GB HDD ile geniş bir depolama alanı sunuyor.

Ekran 1366 x 768 çözünürlüklü ve arkadan aydınlatmalı TFT LCD özellikli. Genellikle birkaç web sayfasının aynı anda açılması, aynı zamanda HD video izlemek şeklindeki kullanımda sonuçlar iyi. Ancak işin içine internetten oyun oynamak, birden fazla basit yazılımın çalıştırılması girdiğinde beklemeler artıyor.

Ve sonuç

Üründe donanım özellikleri internet odaklı kullanım için yeterli, ancak daha fazlası için çok zayıf kalacağını belirtelim. Bu nedenle bilgisayarınızla basit ofis uygulamaları, web üzerinde sörf gibi ihtiyaçlarınıza karşılık verebilecek bir dizüstü bilgisayar aramaktaysanız, Asus X553MA-SX277B modeli başarılı alternatiflerden biri konumunda yer alıyor.

 
Ferhat Verdi 19/02/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Asus Dizüstü Bilgisayar