iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 4 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 850M
 • İşlemci Tipi Intel Core i5 2.8 GHz
 • Sabit Disk 500 GB - 5400 RPM - SATA
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Free Dos
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü DVD-RW Double Layer
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Asus X550JK-XO012D Şık ve zarif tasarımıyla dikkat çeken Asus X550JK-XO012D modeli test merkezimizdeydi…
Yazar: Ferhat Verdi 16/03/2015

Dizüstü bilgisayar tercihlerinde kimi ihtiyaçlar zorlayıcıdır. Kimi kullanıcı oyun oynamak ister, bazılarıysa çok yüksek çözünürlüklü görüntü çözünürlükleri üzerinden işlemler gerçekleştirmesi gerektiğinden üstün bir ekran. Bazıları ise tercih edecekleri modelde endüstriyel tasarımın da öncelikli olması taraftarıdır. Sonuç olarak dizüstü bilgisayar tercihleri aslında ‘kişiye/ihtiyaca özeldir’ ve bunun içinde çok sayıda farklı konfigürasyon ve ister online, ister fiziksel mağaza olsun geniş bir fiyat aralığı söz konusudur.

Kişiye ve ihtiyaca özel dizüstü tercihlerinde tepe noktaya yakın seçeneklerden biri de Asus X550JK-XO012D. Güçlü bir tasarım örgüsü ile sizi karşılayan modelin birçok yönden güçlü donanım özelliklerine de sahip olduğunu görüyoruz. Ürün, tutarlı bir tasarım, kolay taşınabilirlik, hoş bir ekran ve birçok ihtiyaca doğru yanıtları verebilecek donanım yapı taşlarına sahip. Şimdi tasarım ve donanıma dair detaylarına yakından bakacağız.

Tasarım

Üründe dikkat çeken ilk detay, yüksek seviyedeki malzeme kalitesi. Temel malzeme olarak alimünyumun kullanıldığı modelde, bu sayede hoş ve sempatik bir karşılama sizi bekliyor. Siyah renkli tuşlarla yapılandırılan klavyesinde tuş aralıkları ve tuş yükseklikleri gayet iyi.

Kolaylıkla basılan tuşlar, yoğun şekilde yazı yazan kimseler için Asus X550JK-XO012D’yi uygun alternatiflerden biri durumuna getiriyor. Space tuşunun bir nebze büyük yapılması ise özellikle oyun odaklı kullanıma yönelik bir adım olarak dikkat çekiyor. Ürünün sağ üst kısmında konumlandırılan açma/kapama tuşu da güzel bir detay durumunda.

Klavye ve touch pad arasındaki kısım ise ince bir hatla ayrılmış. Tuş takımının böylelikle bir nebze de olsa touch pad’den ayrı tasarımla geldiği vurgulanmış. Touchpad, gayet kullanışlı ve hafif sola yaslı oluşu sayesinde de sağ elle kullanım sırasında size fazladan bir bilek yaslama alanı kazandırıyor. Modelde optik sürücü de mevcut.

Ön panelle ilgili tek sevimsiz detay ise ekran menteşeleri. Bu kısmın ince oluşu, güven duygusunu bir nebze de olsa zayıflatır türden. Ekranın klavyeye bu kadar küçük bir menteşeyle eklemlendirilmesi görsel açıdan da gözü yoruyor.

Ürünün arka kapağında alüminyumu güçlü bir güven duygusuyla birlikte görüyoruz. Dış kaplamaya dair kullanılan malzemenin oldukça iyi bir şekilde yapılandırıldığı Asus X550JK-XO012D modelinde arabirimler ise şöyle; 15 pinli VGA video konnektörü, 2 USB 3.0, 1 USB 2.0, HDMI, kart okuyucu.

Donanım

Asus’un bu iddialı ürününde donanım özellikleri gayet iyi. Güçlü bir işlemci ile gelen model, hızıyla dikkat çekiyor ve sınıfının en iyi seçeneklerinden biri konumunda yer almayı başarıyor.

Ürünün donanım özellikleri şöyle; 2.80 GHz hıza ulaşan 4. nesil Intel Core i5 işlemci, 4 GB RAM(12 GB’a kadar yükseltilebiliyor), 500 GB sabit disk, 2 GB NVIDIA GTX850M ekran kartı, 1366x768 piksel çözünürlük değeri sunan 15.6 inç ekran.

Sonuç

Asus, başarılı konfigürasyonuyla dikkat çeken bu ürününde temelde güçlü taşınabilirlik, hızlı kullanım ve aynı anda çok sayıda işlemi performanslı şekilde sürdürebilme gibi orta/ileri seviye kullanıcı taleplerine yanıt vermeyi hedefliyor. Fiyat etiketi ile sınfındaki tercih edilebilir alternetiflerden biri olmayı başaran Asus X550JK-XO012D, şık tasarımlı bir model arayan kimseleriçin de ideal.

Ferhat Verdi 16/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Asus Dizüstü Bilgisayar