iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 12 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 850M
 • İşlemci Tipi Intel Core i7 2.4 GHz
 • Sabit Disk 1.5 TB - 5400 RPM - SATA
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Microsoft Windows 8.1
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
ASUS N550JK-CN168H Asus’un performans odaklı dizüstü bilgisayar modeli N550JK-CN168H’yi detaylı şekilde inceliyoruz…
Yazar: Ferhat Verdi 07/04/2015

Dizüstü bilgisayar kullanımında üst düzey performans arayışı içindeki kimseler için tercih edilebilir alternatiflerden biri de ASUS N550JK-CN168H. Şirketin dizüstü bilgisayar modelleri arasındaki en pahalı seçeneklerden biri olan bu model, gerek tasarım gerekse donanım özellikleri ile oldukça iddialı.

Üründe kullanılan işlemcinin güncelliği, grafik temelli uygulama ve oyunlar için üst düzey performan sergileyen diğer yapı taşları eşliğinde uyum içinde çalışıyor. Peki ASUS N550JK-CN168H’nin tasarım detayları kullanıcıları ne ölçüde memnun edebilir ve donanım özelliklerine dair detaylarda neler var?

ASUS N550JK-CN168H modelinde gerek dış kaplamalar gerekse tasarıma dair ince dokunuşlar anında görsel algıları harekete geçirir türde. Üründe ekran kapağı çok yüksek malzeme kalitesi ile birçok muadilinden ayrı yerde konumlanmayı başarıyor. Orta kısmında Asus logosune ev sahipliği yapan bu koruma yapısının ardında ise çarpıcı bir ön panel ve ekran sizi karşılıyor.

Üründe ekran çerçevesi, dört tarafı içinde birbiri ile hemen hemen aynı ölçülerde. Oldukça ince bir ekran çerçevesi ile sarılı üründeki 15.6 inçlik ekranın altında Asus logosu üstünde ise webcam mevcut. Ekran menteşeleri kenarlarda ve gayet zarif bir şekilde ön panelle ekranın bir araya gelmesini sağlıyorlar.

Ön panelde üstte açma/kapama butonu, altında geniş klavye ve merkez noktada ama sol bölüme de bir nebze daha yakın olan touch pad yer alıyor. Klavye tuşlarında malzeme kalitesi çok yüksek. Tuş aralıkları ve yükseklikleri başarılı bir tasarım örneği ile karşınıza çıkıyor. Yoğun şekilde yazı yazması gereken kimseler için çok kullanışlı bir tuş takımına sahip ASUS N550JK-CN168H.

Touch pad’in büyüklüğü gayet normal düzeyde. Dokunulduğunda malzeme kalitesini hızlı bir şekilde yansıtan ve kullanımı kolay bir touch pad. Üründe 3 adet USB 3.0, MiniDisplay Port, Blu-Ray sürücü bulunmakta. 2.30 kg’lı ağırlığı ile sınıfının birçok modelinden bir nebze daha hafif bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Üründe donanım özelliklerine gelindiğinde ise yüksek performans öncelikli bir yapı ile karşılaşıyoruz. 4. Nesil Intel Core i7 işlemci ile gelen model, 2.4 GHz’lik saat hızı ile normal koşullarda çalışırken, grafik öncelikli ve işlemciyi zorlayıcı durumlarda ise Turbo Boost teknolojisi devreye girerek saat hızını 3.40 GHz’e kadar yükseltiyor.

1920 x 1080 çözünürlüklü ekran, 4 GB Nvidia Geforce GTX850M, 12 GB RAM (maksimum kapasite 16 GB) ve 1.5 TB HDD ise Asus’un bu iddialı modelinin diğer öne çıkan özellikleri. Ekran kartı paylaşımsız, ayrıca RAM’in bu denli yüksek yapıda konumlandırılmış olması da önemli bir katma değer durumunda. Yetersiz gelebileceği durumlarda RAM’i, ek maliyetle 16 GB’a update edebiliyorsunuz.

Üründe depolama kapasitesi de geniş olmakla birlikte bir miktar SSD yapısına yer verilebilirdi. Windows 8.1 Single önyüklü gelen üründe bazı önyüklü yazılımlar da mevcut şekilde geliyor.

Asus’un N550JK-CN168H koduna sahip modeli, yüksek performanslı dizüstü bilgisayarlar arasında öne çıkan seçenekler arasında yer alıyor. Oyuncular için olduğu kadar yazılımsal tasarım konusunda çalışan kimseler için de iyi seçeneklerden biri. Donanım ve tasarım nezdinde başarılı bir form sunan modelin ileri düzey ihtiyaçlar için yeterli olabileceğini belirtelim.

Ferhat Verdi 07/04/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Asus Dizüstü Bilgisayar