iştirakidir.
0 - 0 TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 16 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 850M
 • İşlemci Tipi Intel Core i7 2.4 GHz
 • Sabit Disk 1.5 TB - 5400 RPM - SATA
 • Veri Yolu Hızı 1600 MHz
 • Ekran Özellikleri

 • Ekran Çözünürlüğü 1920 x 1080
 • Hafıza Özellikleri

 • Maksimum Bellek 16 GB
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Microsoft Windows 8.1
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü DVD+/-RW - Blue-Ray&Write
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Asus N550JK-CN090H Bir ultrabook olmasa da güçlü donanımsal özellikleri 3 kg üzerinde ağırlıklarla size yansıtan modellere inat 2,3 kg civarında bir ağırlıkla geldiğini görüyoruz. Asus N550JK-CN090H modelini tasarım ve donanım özellikleri ile detaylı şekilde mercek altına alacağız.
Yazar: Ferhat Verdi 28/05/2015

İleri seviye dizüstü bilgisayar tercih aşamalarında öne çıkan konular arasında donanım özellikleri ilk sırada olabilir, ancak söz konusu dizüstü bilgisayarı bir tasarım profesyonelinin kullanacağını düşündüğünüzde bu yetmez. Ekran menteşeleri ya da genel olarak malzeme kalitesi de bir yere kadar görsel algıları taşır. Konunun daha derinlemesine işlenmesi gerekir ve tasarım açısından önemli argümanlar beraberinde sizi karşılayan ileri seviye model seçeneklerinden biri de tam bu noktada test merkezimizdeydi: Asus N550JK-CN090H.

Asus’un 2010 yılının sonunda ortaya çıkan ünlü tasarımcılarla çalışma eğiliminin aslında bir bakıma devamındayız ve 2015 yılı üretimi olan 15.6 inç ekranlı Asus N550JK-CN090H ile karşı karşıyayız. Bu model zarif ve gösterişten uzak ama sofistike bir yapı ile geliyor. Üstelik donanım tabanında da muazzam derecede modern birleşimlere sahip.

Genel olarak iş ya da konforlu bi rev bilgisayarı olarak kullanılabilecek modelin mobilite özellikleri de gayet iyi. Bir ultrabook olmasa da güçlü donanımsal özellikleri 3 kg üzerinde ağırlıklarla size yansıtan modellere inat 2,3 kg civarında bir ağırlıkla geldiğini görüyoruz. Asus N550JK-CN090H modelini tasarım ve donanım özellikleri ile detaylı şekilde mercek altına alacağız. İlk olarak tasarımla başlıyoruz…

Tasarım

Asus N550JK-CN090H, etkileyici bir gri tonuna sahip. Modelde siyah renkte ekran çerçevesi ise ayrı bir görsel zerafet sunuyor. Metalik yapı, malzeme kalitesi yönünden üst düzeyde ve köşelerde çok hafif yuvarlatılmış geçişlerin de bunu desteklediğini vurgulamak gerekiyor. Modelin koyu tonda renge sahip ekran kapağında Asus logosu mevcut. Ekranı araladığınızda şık bir ön panel ve parlak bir ekran sizi karşılıyor.

Ekranının üzerinde webcam, alt kısımda büyük puntolarla yazılmış Asus logosu bulunuyor. Köşelerdeki menteşelerle ön panele geçiş sağlanırken burada renk de plastik malzemede olduğu gibi değişime uğruyor. Metalik yapı, tuş ve touch pad’i de kapsayacak şekilde üst düzey bir görüntünün önünü açmayı başarıyor.

Arka aydınlatmalı, geniş tuş takımında kullanım oldukça konforlu. Tuş aralıkları ve yükseklikleri gayet iyi şekilde tasarlanmış durumda. Space tuşu gibi profesyonellerin yoğun olarak kullandığı bazı tuşların büyüklükleri övgüyü hak eden detaylar arasında.

Touch pad, ön panelde alt kısım/merkezden çok uzakta değil ama sola yakın. Böylelikle sağ kısımda bir bileklik yaslama alanının önü açılıyor. Uzun saatler boyunca touch pad ya da klavye kullanması gereken kişiler için burası konfor düzeyini artırıyor. Mini Display Port, 3 adet USB 3.0, Blu-Ray sürücüye sahip olan Asus N550JK-CN090H’nin donanım özellikleri de gayet iyi…

Donanım özellikleri

Asus N550JK-CN090H, iddialı bir donanımsal konfigürasyon sunuyor. Intel Core i7 işlemcilere sahip modelin ulaştığı saat hızı 3.4 GHz. 16 GB RAM, 4 GB paylaşımsız Nvidia Geforce GTX850M ekran kartı ve 1.5 TB HDD ile ilgili model,  sınıfının dikkat çeken performans bilgisayarı seçenekleri arasında.

Disk hızının 7200rpm yerine 5400rpm şeklinde gelmesi ise bu noktada öne çıkan bir eksi puan. Ayrıca bir miktar SSD’ye de sahip olunabilirdi. Ancak bunların yanında modelin geniş bir depolama kapasitesi, performans odaklı bir kullanım ve bu sayede memnun kullanıcılar denklemini büyük oranda-başarıyla- oluşturduğunu söyleyebiliriz.

Nvidia Geforce GTX850M ekran kartı sayesinde Asus’un bu modelinde güncel oyunların en yüksek grafik ayarları üzerinden oynanabilmesi mümkün. Ayrıca yüksek segmentli yazılımsal işler de kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Bunların tamamlayıcı ne diye akıllarda bir soru oluşacağını biliyoruz. Ekranın sunduğu çözünürlük değeri bizleri hayal kırıklığına uğratmıyor ve 1920 x 1080 piksel (Full HD) çözünürlük ile sizi karşılıyor. Ekran, canlı ve oldukça iyi renklerle son derece iyi bir görüntü kalitesi beraberinde geliyor.

Ferhat Verdi 28/05/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Asus Dizüstü Bilgisayar