iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 8 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı NIVIDIA GeForce GT 840M
 • İşlemci Tipi Intel Core i7 2.0 GHz
 • Sabit Disk 1 TB - 5400 RPM - SATA
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Free Dos
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü DVD+/-RW
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Asus K555LN-XO079D Üst sınıf dizüstü bilgisayar sınıfının en iddialı üyelerinden biri de Asus K555LN-XO079D…
Yazar: Ferhat Verdi 06/03/2015

Dizüstü bilgisayarı üzerinden gerek profesyonel yazılımlar üzerinde çalışmak, gerekse oyun oynamak isteyen kullanıcılar için konfigüre edilen  Asus K555LN-XO079D, modern tasarımı ve güçlü donanım özellikleri ile dikkat çekici bir model. Üründe ‘keşke bu özelliği daha iyi olsaydı’ denilebilecek birkaç kısım bulunmakla birlikte genel olarak performans odaklı olduğunu, performans odaklı kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayabilecek seviyede belirtelim.

Tasarım

Asus K555LN-XO079D metalik ön paneli ve plastik ekran kısmı ile sizi karlılıyor. 15.4 inçlik modelde ekran çerçevesi oldukça ince bir tasarıma sahip. Kenarları yuvarlatılmış, orta üst kısmında webcam’in yer aldığı ekran çerçevesi ile ön panel arasındaki ekran menteşesi oldukça büyük ve güven veriyor.

Ön panelde sol üstte metalik açma/kapama butonu ve onun altında siyah renkteki tuş takımı gayet güzel bir görüntü sergiliyor. Tuşlar en sağdaki hat hariç tamamen aynı hiza üzerinde konumlanıyor. Numerik tuşlar da var. Touch pad, klavyenin altında ve biraz minimalist bir tasarıma sahip. Biraz küçük, ancak sevimli. Yani tam anlamıyla kullanıcı dostu olmamakla beraber estetik açıdan görünümü iyi.

Ön panelde bilek yaslama alanı, türünün neredeyse en geniş alanını sunuyor. Bu özellikle birlikte uzun saatler boyunca touch pad üzerinde çalışabilmeniz öncelikli tutulmuş durumda. Üründe ön paneldeki metalik yapının, kapandığında tamamen ortadan kalkması ve plastik tasarımlı bir görünüm sergilenmesi bir hayli ilginç, ancak yine de üründeki endüstriyel tasarım anlayışı beğeninizi kazanmaya yakın.

Optik sürücüye sahip Asus K555LN-XO079D’de arabirimler ise şöyle; 2 USB 3.0, 1 USB 2.0, Ethernet, HDMI, VGA. Üründe 802.11 b/g/n wifi standardı ve Bluetooth özellikleri mevcut. Blu-Ray olmaması eksi puanı hak ediyor.

Teknoloji özellikleri

Asus K555LN-XO079D’de donanım özellikleri oldukça iddialı. Intel Core i7 işlemci ile gelen modelin 2.0 GHz saat hızına ulaştığı, Turbo Boost ile bu hızın 3 GHz’in üzerine çıktığı görülüyor. 8 GB RAM ve 2 GB NVIDIA ekran kartı ile donatılan Asus K555LN-XO079D, 1 TB HDD’ye sahip. SSD ise yok. Güçlü bir donanım yapısı ile yüksek performans sunan modelin ekranı ise maalesef 1366 x 768 piksel çözünürlük sunuyor.

Ekranı eksi puanı hak ediyor

1000 TL civarı modellerde dahi bu ekran çözünürlüğüne sahip modeller bulunulurken Asus’un bu iddialı modelindeki ekran kalitesi en önemli negatif yanları arasında.

Üründe Windows işletim sisteminin önyüklü olmaması da bir diğer can sıkıcı yanı. Ürün FreeDos olarak geliyor ve sizin bilgisayara işletim sistemi yüklemesini yapmanız gerekiyor. Windows 10 deneme sürümünü yükleyip hemen bir işletim sistemine sahip olabilirsiniz, ancak neden önyüklü değil? Eksi puan!

Sonuç

Üst seviye dizüstü bilgisayar sınıfına dahil olan, şık tasarımlı Asus K555LN-XO079D, işlemcisi, ekran kartı ve RAM’i ile gayet iyi. 1 TB depolama alanına sahip olması bir diğer önemli özellik. Buna karşın Blu-Ray desteğinin olmaması, FreeDos olarak gelmesi ve ekran çözünürlüğü gibi eksileri de bünyesinde barındırıyor.

Ferhat Verdi 06/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Asus Dizüstü Bilgisayar