iştirakidir.
Ana Sayfa > Bilgisayar & Yazılımlar > Donanım > Dizüstü Bilgisayar > Acer Dizüstü Bilgisayar >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Acer Aspire V Nitro VN7-791G-78M4 Laptop - Notebook

Tüm Dizüstü Bilgisayarlar En Uyguna n11.com'da!
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Bellek 16 GB DDR3
  • Bellek Tipi DDR3
  • Cekirdek Intel
  • Ekran Boyutu 17.3 inch
  • Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 860M
  • İşlemci Tipi Intel Core i7 2.5 GHz
  • Sabit Disk 1 TB - 5400 RPM - SATA
  • İşletim Sistemi

  • İsletim Sistemi Microsoft Windows 8.1
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Acer Aspire V Nitro VN7-791G-78M4 Oyun severler için giriş seviyesi maiyetinde, nispeten uygun fiyatlı ve etkileyici performansı ile dikkat çeken bir model…
Yazar: Ferhat Verdi 06/03/2015

Oyuncular için yapılandırılan dizüstü bilgisayarlar, güçlü donanım özelliklerine sahiptirler ve üretici firmalar tarafından en zorlu bilgisayar oyunlarının çalıştırılabilmesi temel amaç durumundadır. Bu bilgisayarlarda başta işlemci, ekran kartı, RAM ve hard disk olmak üzere donanım özellikleri üst seviyede olmalı, tüm bunlara ek olarak oyunların olmazsa olmazları ses performansının ve ekran kalitesinin de çok iyi olması gerekir. Tüm bu yapılandırmanın doğal sonucu ise oldukça yüksek fiyat etiketleri şeklinde. Neyse ki oyuncu bilgisayarlarında da nispeten daha düşük fiyatlara sahip giriş seviyesi seçenekler var. Acer Aspire V Nitro VN7-791G-78M4 modeli bunlardan biri.

Sade görünümlü ve zarif

Acer Aspire V Nitro VN7-791G-78M4, güçlü donanım özelliklerine sahip, ancak çok hardcore yapıda da değil. Oyunları yüksek grafik ayarlarında, performanslı şekilde çalıştırmaya hazır bir dizüstü bilgisayar olduğu kesin, çok uçlarda yer alan performanslara ihtiyaç duymadan ileri seviyede oyun deneyimi yaşamak isteyen kimseler için geliyor. Modelin tasarımında da diğer birçok rakibindeki ilginç ışıklar, fantastik ekran kapakları ya da klavyeler yok. Bu model, neredeyse klasik bir dizüstü bilgisayar görünümüne sahip.

Tasarım özellikleri

Ekran kapağında ortada ama köşeye yakın konumda Acer logosu bulunuyor. Menteşelere yaklaşıldığında gri olan rengin beyaza döndüğü görülüyor. Bunun tasarım açısından şık bir dokunuş olduğunu belirtmek gerek. Modelin kapağını araladığınızda geniş hoparlörler, klavye ve touch pad ile karşılaşıyorsunuz. Ekranın altındaki metalik kısımda Aspire Nitro yazısı dikkat çekiyor.

Üründe 17.3 inçlik ekranın çerçevesi kenarlarda ince, üst ve alt kısımlarda bir nebze daha kalın. Alt kısımda bir Acer logosu daha bulunuyor. Geniş hoparlör ve soğutma aralıklarından sonra gelen klavyede tuşların büyüklükleri, diğer birçok dizüstü bilgisayardaki gibi. Hatta 15.6 inç modellerdekine yakın büyüklükteler. Açıkçası biraz daha büyük tuşlarla karşılaşmak isterdik. Space tuşu bile küçük. Yinede parlaklıkları ile dikkat çeken tuşların malzeme kalitesinin çok yüksek olduğunu, tuş yükseklikleri ve aralıklarının kullanıcıların yüzünü güldüreceğini vurgulamak gerekiyor.

Malzeme kalitesi yüksek

Touch pad’e gelindiğinde ise dikdörtgen yerine neredeyse kare şeklinde olduğu görülüyor. Bununla birlikte touch pad’deki malzeme kalitesi olağanüstü derecede iyi. Parmaklarınız adeta kayıyor. Üründe touch pad’in yanında sticker’lar yer alıyor. Bunları baştan sökerek, ilerleyen zamanlarda iz bırakmasının önüne geçebilir ya da olduğu gibi kullanabilirsiniz. Bilgisayarın alt kısmında geniş hava deliklerine de vurgu yapmak gerekiyor. Yoğun şekilde hava delikleri var ve bu da ürünün soğutma sisteminin yeteneklerine dair fikir veriyor.  Ürünün ağırlığı 3 kg ve bu ekran boyutu baz alındığında diğer birçok rakibin bu ağırlıklarda olduğunu hatırlatalım. Bununla birlikte Acer’ın 1000 TL civarı daha yüksek fiyatlı oyuncu bilgisayarları ile aynı ağırlıkta olması biraz düşündürücü, açıkçası biraz daha hafif olması beklenebilirdi.

Donanım özellikleri

Acer Aspire V Nitro VN7-791G-78M4; 2.5 GHz hızında çalışan Intel Core i7-4710HQ işlemciye sahip. Bu yetenekli işlemci 8192 MB RAM, 2 GB NVIDIA GeForce GTX 860M grafiklerle destekleniyor. Türünün en iyi grafik ve işlemci modüllerine sahip modelde 128 GB SSD ve 1 TB HDD ile oyunlar için geniş bir depolama alanı bulunuyor.

IPS özellikli ekranın sunduğu çözünürlük değeri 1920 x 1080. Görüntüler oldukça net ve canlı. Yani oyun keyfi için istenebilecek hemen her şey var. Ayrıca güçlü bir ses kartına sahip modelde Windows 8.1 önyüklü halde geliyor. 4 saate varan şarj dayanıklılığı sunan modelde en güncel Wifi standardı destekleniyor.

Arabirimler ise şöyle; 2 adet USB 2.0, 2 USB 3.0, 1 HDMI, kart okuyucu, mikrofon girişi ve kulaklık çıkışı. Çalınmasını engellemek için Kensington kilidine sahip olduğu da görülüyor. Optik sürücüsü de mevcut.

Ferhat Verdi 06/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Acer Dizüstü Bilgisayar