iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Acer Aspire ES1-311-C7HP Laptop - Notebook

Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 Başladı
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 2 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 13.3 inch
 • Ekran Kartı Intel HD Graphics
 • İşlemci Tipi Intel Celeron 2.16 GHz
 • Sabit Disk 500 GB - 5400 RPM - SATA
 • Ekran Özellikleri

 • Ekran TFT
 • Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • Güç Ünitesi

 • Pil Ömrü 5 Saat
 • Hafıza Özellikleri

 • Bellek Hızı 1066 MHz
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Microsoft Windows 8.1
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Acer Aspire ES1-311-C7HP Dizüstü bilgisayar satın almadan önce nasıl bir model tercih etmeyelim sorusuna yanıtlar eğer, "kolayca taşınsın, internete girsin" şeklindeyse oldukça uygun fiyatlı alternatiflerle karşı karşıya kalınacaktır.
Yazar: Ferhat Verdi 07/04/2015

Dizüstü bilgisayar satın almadan önce nasıl bir model tercih etmeyelim sorusuna yanıtlar eğer, "kolayca taşınsın, internete girsin" şeklindeyse oldukça uygun fiyatlı alternatiflerle karşı karşıya kalınacaktır. Temelde internete girmek, sosyal ağlarda gezinmek, paylaşımlarda bulunmak, film izlemek ve bir yerden bir başka yere kolaylıkla taşınabilmek şeklindeki kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayan seçeneklerden biri de Acer imzası taşıyor. Ürünün model kodu Aspire ES1-311-C7HP.

Aspire ES1-311-C7HP’nin 13.3 inç ekrana sahip bir giriş seviyesi dizüstü bilgisayar olmasının yanı sıra sade bir görünümle geldiğini de ilk aşamada söyleyebiliriz. Bazı eksi yanlarına karşın özellikle fiyat etiketi çerçevesinde tercih edilebilir modellerden biri olduğu görülüyor ve tasarımından donanım özelliklerine kadar detaylarını yakından irdeleyeceğiz…

Tasarım

Tayvanlı teknoloji şirketi Acer’ın bu dizüstü bilgisayar modelinde genel olarak tek renkli bir görsel yapılandırmayı nispeten zarif bir şekilde yansıttığını söyleyebilmek mümkün. Ürün, arka kapağı ve ön panelinde plastik doku hissini kuvvetle hissettiriyor, malzeme kalitesinde iddialı olmasını gerekli kılan bir fiyat etiketine sahip olmaması ise açıkçası, plastik hissini gözardı etmeniz için yeterli olabilir.

Ürünün ekran çerçevesi çok kalın değil, sadece alt kısmında kalınlık düzeyinin arttığı görülüyor. Ekranın altında Acer logosu ve üstte de webcam mevcut. Yanlardaki ekran menteşeleri ile ön panele bağlantı sağlanıyor. Ön panelde klavyenin ve touch pad’in bulunduğu bölgelerde siyah, diğer kısımlarda gri rengin kullanılmış olması estetik düzeye güzel bir katkı anlamı taşıyor.

Mobilite Arayanlar İçin

Tuşların verdiği plastik doku hissi çok abartı düzeylerde değil. Genel olarak tuş aralıkları iyi, belki tuş yükseklikleri biraz daha başarılı olabilirdi. Çok yoğun yazı yazan bir kimseyseniz, klavyesine kısa süre içinde adapte olup rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Touch pad konusunda malzeme kalitesinin oldukça zayıf olduğu görülüyor. Kullanımı biraz zor, ancak yine alışma sürecinin ardından rahatlıkla kullanılabilir. En kötü olasılıkla da harici bir mouse kullanabilirsiniz.

Üründe 2 adet USB 2.0 ve 1 USB 3.0 bulunuyor. Ayrıca HDMI, Etherner ve kart okuyucu da mevcut. Bluetooth özelliği var; Aspire ES1-311-C7HP’nin ağırlığı ise 1.6 kg. Mobiliteye önem verenler için ürünün taşınmasının oldukça kolay olduğunu belirtelim.

Donanım

Aspire ES1-311-C7HP modelinde donanım özellikleri, klasik giril seviye dizüstü bilgisayar seçenekleri baz alındığında normal seviyelerde. 2.16 GHz hızında çalışan Intel Celeron işlemcisi, Turbo Boost teknolojisine sahip ve bu da 2.58 GHz’e varan saat hızları anlamına geliyor. Üründe açılma, kapanma süreleri uzun; ayrıca üç-dört web sitesinin aynı anda açık olduğu ve örneğin bir yandan da video izlendiği durumlarda kasmalarla karşılaşılıyor. Yani çok basit ve indirgenmiş bir kullanımı gerekli kılıyor Aspire ES1-311-C7HP.

Dizüstü bilgisayarın üzerinde paylaşımlı ekran kartı(dahili), 2 GB RAM, 500 GB HDD ise diğer öne çıkan donanım özellikleri. Ekranının sunduğu çözünürlük değeri de 1366 x 768. Modelde 3 hücreli batarya ile 2-3 saat civarı şarj dayanıklılığı söz konusu.

Sonuç

Giriş seviye dizüstü bilgisayar arayanlar için mobilite de önemli bir konu ise Aspire ES1-311-C7HP’nin iyi seçeneklerden biri olduğunu belirtebiliriz. Bununla birlikte ürünün fiyat etiketine 200 TL civarında bir ekleme yaparak çok daha yetenekli seçeneklerle tanışabilirsiniz. Detaylı bir fiyat araştırması yaptıktan sonra seçimizinizi yapmanızı öneririz.

Ferhat Verdi 07/04/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Acer Dizüstü Bilgisayar