iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Acer Aspire ES1-111M-C064 Laptop / Notebook

Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 Başladı
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 2 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 11.6 inch
 • Ekran Kartı Intel HD Graphics
 • İşlemci Tipi Intel Celeron 2.13 GHz
 • Sabit Disk 32 GB - SSD
 • Veri Yolu Hızı 1066 MHz
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Microsoft Windows 8.1
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Acer Aspire ES1-111M-C064 Acer Aspire ES1-111M-C064; taşınabilirliği muazzam derecede iyi, modern görünümlü ve uygun fiyatlı bir dizüstü bilgisayar…
Yazar: Ferhat Verdi 05/03/2015

Dizüstü bilgisayar satın almayı düşünen özellikle ilköğretim çağındaki öğrenciler, ofiste sadece internet ve yazışmalarla ilgili ihtiyaçlara sahip kimseler için donanım özelliklerinin önemi pek fazla değildir. Temelde fiyat, yazarken kolay kullanıma olanak tanıyan tuşlar, parlaklığıyla gözü çok fazla rahatsız etmeyen ekranlar ve bağlantı seçenekleri önemlidir. Bunun yanı sıra uzun batarya ömrü de sunuluyorsa giriş seviye dizüstü bilgisayar olarak sınıflandırılan modeller arasından ilgili kişi açısından doğru seçim yapılmış demektir.

Tayvan menşeili bir teknoloji şirketi olan Acer’ın akıllı telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarları ile Türkiye’de bilinriliği yüksek markalardan biri olduğunu biliniyor. Şirketin giriş seviye olarak adlandırılan sınıfa dair modellerinden biri Aspire serisine ait ES1-111M-C064 kodlu modeli.

Acer’ın fiyat etiketi ile dikkat çeken modelinde dijital ihtiyaçları minimum seviyede olan kullanıcılar hedeflenmiş durumda. Bununla birlikte teknoloji özellikleri nispeten güncel bir takım yapı taşları barındırıyor ve malzeme kalitesi tatmin edici seviyede.

11 inçlik model, oldukça minimalist bir görünüm sunuyor. Tasarımında taşınabilirlik öncelikli şekilde ele alınırken kullanıcının dilediği her yerden internete girebileceği, yazışmalarda bulunabileceği bir teknoloji ürünü konumunda Acer Aspire ES1-111M-C064.

Tasarım

İlk bakışta tasarımına dair modern çizgiyi size yansıtıyor. Cihazın ekran kapağı kapalı durumdayken menteşeler ve ön panel arasındaki geçişi harikulade. 30 derecelik bir açıyla, şık bir oval hat ile ekran ve menteşenin birleştirildiği görülüyor. Arka kısımdaki bu estetik tasarım beğeni kazandı. Modelin arkadan öne doğru inceliği azalıyor. Bu noktada da sizi sıkıcı olmayan bir tasarımın beklemesi sonucuna ulaşabilirsiniz. Ürünün ekranı açıldığında da gayet hoş bir ön panel sizi karşılıyor.

Tuşlara dokunduğunuzda kaliteli bir malzeme hissiyatı anında algınıza yerleşiyor. Tuş aralıkları gayet iyi, tuş yükseklikleri muazzam derecede başarılı. Space tuşu da dahil olmak üzere 11.6 inç bir modele göre gayet yeterli büyüklüklere sahip bir klavye dizilişi sizi karşılıyor. Touch pad mouse ise bir nebze daha küçük tutulabilirdi. Sağ kısımdaki bilek yaslama bölgesi biraz küçük, bu da touch pad’i yoğun olarak kullanacaksanız sizi bir mouse satın alma durumuyla baş başa bırakabilir.

Ekranın çerçevesi biraz fazla yer kaplıyor. Özellikle ekranın altındaki kısım, tuş takımının büyük, yani konforlu tutulmasının hedeflenmesi sonucunda uzayan ön panel nedeniyle oldukça geniş. Ekran menteşeleri de biraz ince ve ilerleyen yıllardaki kullanımlarda sizi ekranı dikkatli şekilde açıp kapama gerekliliği ile baş başa bırakabilir.

Arabirimler

Modelde 2 adet USB 2.0 ve 1 adet USB 3.0 var. Çoğu 11 inç modelde 2 olan USB arabirimi bu modelde 3 adet ve bu da övgüyü hak ediyor. Buna karşın HDMI, Ethernet, E-Sata gibi arabirimlere yer verilmediği gözleniyor. Kart okuyucu ise mevcut.

Teknoloji özellikleri

Acer Aspire ES1-111M-C064, modern bir giriş seviye model. İhtiyaçları önceden tanımlanmış kullanıcılara hitap ediyor ve ürün üzerinde donanımsal değişiklikler yapılmasına da izin verilmiyor. 2 GB RAM DDR3 kapasitesi var ve maksimum kapasite de 2 GB. Modelde Intel Celeron işlemci bulunuyor. N2480 kodlu işlemcinin maksimum saat hızı 2.16 GHz ve bu hız aslında ‘yavaşın bir nebze hızlısı’ şeklinde sonuçlara açık. Açılma-kapanma süreleri ‘diğer modellerden’ pek de farklı değil. Yani fiyat etiketi karşılaştırması yaparken hızın birçok modeldeki ile aynı seviyelerde olduğu akılda tutulabilir.

Paylaşımlı ekran kartına sahip üründe 32 GB SSD kullanılmış. Yani toplam depolama alanınız 32 GB ve bu sayede ürüne veri aktarımı oldukça süratli. 32 GB depolama alanına sahip olduğundan ayrıca bir taşınabilir bellek edinilerek dijital hayatınızı konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz. USB belleğine veri depolama ünitelerini takıp, gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Özetle 32 GB’lık depolama alanını olumsuz bir özellik olarak görmek yerine farklı metotlarla birlikte kullanılabilir bir özellik olarak değerlendirebilmek mümkün. Elbette düşük depolama kapasitesi nedeniyle, ‘ben harici ünitelerle uğraşamam’ diyen kullanıcılar için uzak durulması gereken bir model olacaktır.

11.6 inç ekranlı modelde 1366 x 768 piksellik LED ekrana yer veriliyor. Oldukça başarılı bir çözünürlük değeri sunulurken, bizleri de şu sonuca götüyor: Bu fiyata, ekran konusunda daha iyisini bulabilmek zor.

Ferhat Verdi 05/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Acer Dizüstü Bilgisayar