iştirakidir.
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Acer Aspire E5-571-37A0 Laptop / Notebook

Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 Başladı
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 4 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı Intel HD Graphics
 • İşlemci Tipi Intel Core i3 1.7 GHz
 • Sabit Disk 500 GB - 5400 RPM - SATA
 • Veri Yolu Hızı 1066 MHz
 • Ekran Özellikleri

 • Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü DVD Super Multi
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Acer Aspire E5-571-37A0 15.6 inç ekranlı Aspire E5-571-37A0, ev ve küçük ofisler için ideal modellerden biri. Donanım özellikleri, multimedya ve internette sörf gibi kullanım şekilleri için dizüstü bilgisayar tercih aşamasında olan kimseler için tatmin edici seviyelerde. Modelin tasarım ve donanım özelliklerine daha derinlemesine bir yaklaşım sergileyeceğiz.
Yazar: Ferhat Verdi 28/05/2015

Tayvan menşeili Acer, Türkiye’de günlük kullanıma yönelik orta sınıf dizüstü bilgisayar tercihlerinde öne çıkan markalardan biri. Şirketin genellikle kullanım kolaylığı odaklı modelleri ile dikkat çektiği görülüyor. Acer’ın kullanımı keyifli modellerinden biri de Aspire Serisi altındaki E5-571-37A0.

15.6 inç ekranlı Aspire E5-571-37A0, ev ve küçük ofisler için ideal modellerden biri. Donanım özellikleri, multimedya ve internette sörf gibi kullanım şekilleri için dizüstü bilgisayar tercih aşamasında olan kimseler için tatmin edici seviyelerde. Modelin tasarım ve donanım özelliklerine daha derinlemesine bir yaklaşım sergileyeceğiz. İlk olarak Aspire E5-571-37A0’ın tasarım özellikleri ile başlıyoruz.

Tasarım özellikleri

2,5 kg ağırlığındaki Acer Aspire E5-571-37A0, ekran kapağında Acer logosu ve mat plastik kaplaması ile sizi karşılıyor. Görsel olarak çok yüksek bir malzeme kalitesi hissiyatı sunmasa da modelin kaplaması metalik forma biraz da olsa yakın ve güzel görünüyor. Ekranının özellikle üst, sağ ve sol tarafları sınıfının en ince yapılarından biri ile geliyor. Bu kısımlar, tasarıma dair artı puan almayı başarıyor.

Ekranın üst kısmında web kamerası, altta Acer logosu bulunuyor ve alt kısım diğer üç kenara kıyasla daha kalın, ancak sınıfının ortalama kalınlık ölçüleri sunduğu için bunun herhangi bir negatif özellik olmadığını vurgulayalım. Ekran menteşeleri ile ön panele geçiş kusursuz, hafif yuvarlak bir hatla sağlanan ekran/ön panel geçişinden sonra geniş bir klavye ve klavyenin sol üst kısmındaki açma-kapama butonu ile karşılaşıyorsunuz.

Tuşların aralıkları ve yükseklikleri gayet iyi bir şekilde tasarlanmış durumda. Genel olarak yazı yazmak keyifli, hafif bir plastik hissiyatı söz konusu, ancak modelin yer aldığı sınıfa göre bu durum sınıfı geçer düzeyde.  Touch pad, klavyenin sol alt kısmına yakın noktada, bu sayede geniş bir bilek yaslama alanı sağlanıyor. Touch pad’in gerek görünümü gerekse tasarımı oldukça iyi. Kullanımı da son derece konforlu olduğunu söyleyebiliriz.

Donanım özellikleri

Aspire E5-571-37A0, 2 adet USB 2.0 ve 1 adet USB 3.0 portu, HDMI, kart okuyucu, Ethernet, optik sürücü ile çevrili yan kısımları ile birlikte genel itibarıyla orta seviye dizüstü bilgisayarlar için orta düzey malzeme kalitesi, iyi kullanım özellikleri sonuçları sergiliyor.

Aspire E5-571-37A0, donanım yapı taşları ile klasik bir orta seviye dizüstü bilgisayar. Ancak bazı yapılandırılabilir özellikleri ile çoğu muadilinin önüne geçmeyi de başarıyor. Üründe Intel Core i3 işlemci mevcut. 4 GB RAM, paylaşımlı ekran kartı, 500 GB 5400rpm hızında dönen HDD modelin diğer donanımsal özellikleri. Ekran kartı oyunlar için uygun değil, ancak RAM’inin 2 port üzerinden 8 GB’a kadar yükseltilebilme olanağı sunması önemli bir katma değer. Aspire E5-571-37A0’ın ekranı 1366 x 768 piksel çözünürlük değeri sunuyor.

Film keyfi için ideal

Ekrandaki görüntü sonuçları sınıfı geçmeyi başarıyor. Renkler nispeten canlı, siyahlar ve diğer renkler tutarlı, genel itibarıyla film izlemek için iyi bir ekrana sahip Aspire E5-571-37A0. Windows 8.1 işletim sistemi ile gelen Aspire E5-571-37A0, bu yönüyle de beğeni topluyor. Bilindiği üzere sınıfın genelinde Windows 8 ya da FreeDos özellikleri ile karşılaşabilmek mümkün.

Ferhat Verdi 28/05/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Acer Dizüstü Bilgisayar