iştirakidir.
Ana Sayfa > Bilgisayar & Yazılımlar > Donanım > Dizüstü Bilgisayar > Acer Dizüstü Bilgisayar >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Acer Aspire E1-572G-54204G50MNKK Laptop / Notebook

Tüm Dizüstü Bilgisayarlar En Uyguna n11.com'da!
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 4 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı AMD Radeon HD 8750M
 • İşlemci Tipi Intel Core i5 1.6 GHz
 • Sabit Disk 500 GB - 5400 RPM - SATA
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • Optik Sürücü Özellikleri

 • Optik Sürücü DVD+/-RW
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Acer Aspire E1-572G-54204G50MNKK Güncel donanım özellikleri ile dikkat çeken Acer Aspire E1-572G’yi inceliyoruz…
Yazar: Ferhat Verdi 04/03/2015

Türkiye’de dizüstü bilgisayar markası denildiği zaman akla gelen ilk markalardan biri de Acer. Tayvan menşeili şirketin akıllı telefondan tablete dizüstü bilgisayardan monitöre çok sayıda tüketici elektroniği ürünü bulunuyor. Acer, dizüstü bilgisayarları söz konusu olduğunda da tüketicilere çok sayıda alternatif sunmayı başarıyor. İşte bu alternatiflerden biri de Aspire serisine ait E1-572G-54204G50MNKK ürün kodlu model.

Orta seviye dizüstü bilgisayar olarak sınıflandırılan Aspire E1-572G-54204G50MNKK adlı modelde donanım ve tasarım özelliklerine, ürünün kullanışlılığına ve en son olarak da hangi tüketici kesimine hitap ettiğine yakından bakacağız.

İlk bakış

Acer, bu dizüstü bilgisayar modelinde mat renkteki ürün gövdesi ile sizi karşılıyor. Ürünün kapağını açtığınızda plastik malzeme hissini tamamen yaşattığını görülüyor. Kenarlarda kullanılan piano black kaplama, dizüstü bilgisayarın diğer kesimlerinde sıkıcı bir koyu griye dönüşüyor.

Tasarım

Üründe ekran çerçevesi çok geniş değil ve gayet güzel görünüyor. Üstte webcam ve alt kısımda Acer logolarının yer aldığı çerçeveden ön panele geçiş oval bir menteşe yapısı ile sağlanıyor. Klavyenin sağ üstünde açma/kapama butonu var ve tuş takımından farklı olarak parlak siyah renge sahip olduğu görülüyor. Tuş takımı ise mat renkte ve plastik hissini yoğun olarak yaşıyorsunuz. Tuşların üzerine basıldığında çıkan ses pek de sevimli değil ve malzeme kalitesi kötü.

Aspire E1-572G-54204G50MNKK’in tuşları arasındaki mesafe iyi, tuş yükselikleri de gayet başarılı. Ancak hafif sağa sola hareket etmeleri ve pek de sağlam durmama gibi handikapları da maalesef hissediliyor. Üründe klavyenin yön ya da ok tuşlarının oldukça küçük olduğu da dikkatlerden kaçmıyor. Özellikle oyun oynamaktan hoşlanan kimseler için bu tuşların küçüklüğü sorun yaratabilir. Optik sürücü bulunuyor, ayrıca 1’er USB 3.0, VGA, HDMI, Kensington kilidi, kart okuyucu ve 2 adet USB 2.0’ı bulunuyor.

Üründe touch pad yeterli büyüklükte, ancak malzeme kalitesi burada da daha iyi olabilirdi. Özellikle tek parçadan oluşan sağ ve sol tıkların malzeme kalitesi gerçekten çok kötü. Üründe pek de modern bir tasarım söz konusu değil. Peki tasarımıyla bizi pek de mutlu etmeyen ürünün donanım özellikleri nasıl?

Donanım ve sonuç

1.6 GHz hızındaki Intel Core i5 işlemci ile gelen ürün, 2 GB ekran kartı, 4 GB DDR3 RAM ve 500 GB HDD’ye sahip. Ekranı 1920 x 1080 piksel gibi oldukça başarılı bir ekran çözünürlüğü ile geliyor. Ekranı, güncel özellikleri ile dikkat çeken modelde işlemler gayet hızlı, ekran güzel bir görüntü kalitesi sergiliyor ve performans genel olarak iyi.

Öğrenciler için ya da iş bilgisayarı olarak kullanılabilen model, multimedya deneyimiyle de sizi tatmin edecek. Film izlemek, bazı yazılımlar üzerinde çalışmak, yüksek grafik ayarlarında olmayan çoğu oyunun oynanabilmesi gibi ihtiyaçlara cevap verebilir.

Ferhat Verdi 04/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Acer Dizüstü Bilgisayar