iştirakidir.
Ana Sayfa > Bilgisayar & Yazılımlar > Donanım > Dizüstü Bilgisayar > Acer Dizüstü Bilgisayar >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER

Acer Aspire E1-532 29552G50MNKK Laptop / Notebook

Yılın En Uğurlu Kampanyası 11.11 Başladı
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
 • Ana Özellikler

 • Bellek 2 GB DDR3
 • Bellek Tipi DDR3
 • Cekirdek Intel
 • Ekran Boyutu 15.6 inch
 • Ekran Kartı Intel HD Graphics
 • İşlemci Tipi Intel Celeron 1.4 GHz
 • Sabit Disk 500 GB - 5400 RPM - SATA
 • Garanti

 • Garanti Süresi 2 Yıl
 • İşletim Sistemi

 • İsletim Sistemi Linux
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Acer Aspire E1-532 29552G50MNKK Giriş seviye dizüstü bilgisayar seçenekleri arasında yer alan Acer Aspire E1-532 29552G50MNKK, donanım özellikleri ve tasarımıyla beklentileri ne ölçüde karşılıyor? İşte yanıtlar…
Yazar: Ferhat Verdi 04/03/2015

Dizüstü bilgisayar araştırmalarında mümkün olan en ekonomik fiyat etiketinin öncelikli tercih sebebi olacağı noktada söz konusu olan ürünlerden biri de Acer Aspire E1-532 29552G50MNKK. Düşük bütçeli seçenekler arasındaki modelin kullanışlılık ve görünüm olarak dikkat çektiği, donanım özellikleri yönünden de fiyat etiketine sahip diğer birçok seçenekle aynı düzeyde olduğu görülüyor. Tercih edilmesi için geriye sadece tüketicilerin vereceği karar kalıyor.

İlk bakış

Tayvanlı teknoloji şirketi Acer’ın bu 15.6 inç ekranlı modeli, 2 buçuk kg ağırlığında, bununla birlikte gerek tasarımı gerekse görünümünde göze batan çok az detay barındırıyor. Ürünün kapağında köşelerde eğimli tasarım ve yanda Acer logosu dikkat çekiyor. Malzeme kalitesi çok iyi değil ama plastik hissini çok da olumsuz bir görsel algıya neden olacak biçimde yaşatmaması övgüyü hak ediyor.

Tasarım detayları

Ekran çerçevesi benzer fiyat etiketine sahip diğer modellerle hemen hemen benzer ölçülerde. Çok ince değil, üstte webcam ve alt kısmında da Acer logosu bulunuyor. Üründe ön panele gelindiğinde bir çukurun içindeki klavye dikkat çekiyor. İlginç bir derinliğe sahip bu alan üzerinde tuş takımı ile karşı karşıyasınız. Üstte açma/kapama tuşu ve alt kısımda tuşları görüyoruz. Yeterli yüksekliğe ve aralığa sahip tuş takımında malzeme kalitesi kötü.

USB 3.0 ve Bluetooth yok

Mouse, alttaki tek şeritteki sağ/sol tıklar ve oldukça eski bir tasarıma sahip yüzeyiyle eksi puan alıyor. Kullanışlılığı da yeterince iyi değil, ancak ayrı bir mouse kullanılarak bu negatif durumu absorbe edebilirsiniz. 3 adet USB 2.0’a sahip üründe USB 3.0 bulunmuyor. 1 adet VGA, 1’er mikrofon girişi ve kulaklık çıkışının yanı sıra üründe kart okuyucu da bulunuyor. Optik sürücü de mevcut.

Donanım detayları

Acer Aspire E1-532 29552G50MNKK’de donanım özelliklerine gelindiğinde ise 1.40 GHz hızındaki Intel Celeron işlemci ile karşılaşıyoruz. Oldukça düşük bir performans sunan bu işlemcinin yanı sra 2 GB RAM, Intel HD ekran kartı, 500 GB HDD ve Linux işletim sistemi de diğer özellikler arasında.

Ekranın sunduğu çözünürlük değeri 1366 x 768. Üründe bunlara ek olarak 5 saate varan şarj dayanıklılığı ile dikkat çeken başarılı bir batarya bulunuyor. Ethernet ya da Wi-Fi üzerinden internete erişim olanağı bulunan üründe Bluetooth özelliği ise yok.

Sonuç

Acer Aspire E1-532 29552G50MNKK, giriş seviye dizüstü bilgisayar modelleri arasında yer alan, temelde internette sörf, yine sosyal ağlarda gezinme, video izleme gibi kullanımlara uygun fiyatlı bir alternatif durumunda. Bununla birlikte yavaş bir bilgisayar olduğunu vurgulamakta fayda görüyoruz.

Bütçeyi biraz daha artırarak daha yüksek saat hızına sahip bir işlemciyi teknoloji altyapısında barındıran modellere göz atabilirsiniz.

Ferhat Verdi 04/03/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Acer Dizüstü Bilgisayar