iştirakidir.
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Ağırlık 0.51 kg
  • Çözünürlük 16.1 Megapiksel
  • Görüntü Sensör Tipi CMOS
  • Kamera Tipi Kompakt Makine
  • Optik Zoom 4x
  • Lens Özellikleri

  • Değiştirilebilir Lens Var
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Panasonic Lumix DMC-FT5 İnceleme Fotoğraf meraklıları için suyun altında da çalışabilen ilginç bir alternatif olan Panasonic Lumix DMC-FT5 en ucuz fiyat ve en uygun fiyat alternatifleriyle Cimri.com’da. Test merkezimizde ağırladığımız Lumix DMC-FT5’in detayları, tasarımı ve teknik özellikleri mercek altında…
Yazar: Ferhat Verdi 13/07/2016

Fotoğraf severler için yaz döneminin önemi büyük. Bolca gezilen, yeni yerlerin görülebildiği ayların getirdiği sonuçlardan belki de en neşelisi denizle yakın temasa da geçilmesi. Suyun üzeri ya da altına her zamankinden daha fazla zaman ayrılan dönemde, bu enerji ve aksiyona yatkın fotoğraf makinelerinin de gerekliliği ortaya çıkabiliyor. İşte bu noktadaki ilgi çekici alternatiflerden biri de Japon teknoloji şirketi Panasonic’in Lumix DMC-FT5 modeli ile gelen su geçirmez fotoğraf makinesi. Panasonic Lumix DMC-FT5 test merkezimizde ağırladık ve detaylarını ele aldık. Teknik özellikleri ve tasarımı, performansı gibi merak edilen unsurları bir araya getirdik. İlk olarak cihazın görünümüne yaklaşalım…

Panasonic Lumix DMC-FT5 Tasarım ve Öne Çıkan Ayrıntılar

Panasonic'in darbelere karşı dayanıklı fotoğraf makinesi outdoor sınıfında, dolayısıyla klasik modellerden ayrı yerde tutulmasını gerekli kılan tasarım argümanları sergiliyor. Kuvvetli contalama ile bir araya getirilen parçaları, SD kart girişi gibi bölgelere su girişini önlemek gibi misyonlar da sergiliyor. Cihaz son derece yüksek noktada güven veriyor. Sağlamlık hissi ile ilgili herhangi bir karşıt görüşe yer bırakmıyor.

Ön yüzünde üstte lens, altında Lumix logosu ve yanda flaş mekanizması bulunuyor. Üst kısmında GPS altta da Full HD yazıları dikkat çekiyor. Flaşı gayet büyük ve lensi dışarı çıkmayan yapıda tasarlanmış. Arka yüzünde ekran ve ekranın yanında kontrol tuşları ile üzerinde de deklanşör ve zoom gibi önemli kontroller yer alıyor. Elde tutuluşunda bir zorluk söz konusu değil, ancak çok hafif bir model olmadığı da unutulmamalı. Bir kılıf ya da çanta ile taşınmasını tavsiye ediyoruz. Mobil kullanım açısından yüksek verim sunmuyor.

Panasonic Lumix DMC-FT5 Teknik Özellikler ve Sonuç

Panasonic Lumix DMC-FT5, 16 MP çözünürlükte fotoğraf çekebiliyor. 4.6x optik zoom özelliğine sahip ve ekranı da 3 inç. Türkçe menüyle geliyor. AVCHD formatta video çekiyor. Pili sualtı modunda 200 fotoğrafa kadar dayanıyor. Normal modlarda ise 300 kareye kadar şarj dayanıklılığı sunuluyor. GPS özelliği mevcut, ancak bu da şarjı hızla tüketen faktörlerden biri, dikkatli kullanımı gerekli.

Genel itibarıyla Panasonic Lumix DMC-FT5 kullanışlı bir model. Su altında zoom yapılması, hassaslığı artıran etmenlerden. Görüntü sabitleme teknolojisi olmasına karşın, en ufak bir harekette dahi bulanık görüntüler sizinle. Denizde fotoğraf çekilecekse zoom’un pek fazla tercih edilmemesi gerektiği bu noktada bilgi olarak sunalım. Wifi özelliği var, görüntüleri akıllı cihazlara kablosuz olarak transfer edebilmenize imkan tanıyor.

Günlük kullanımda ise cihazın teknik özellikleri gayet yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Elbette tasarımı ile tuhaf karşılanabilir. Bu nedenle eğer doğa ya da su altı ile ilgili biri değilseniz ve cihazı daha çok günlük kullanım için düşünüyorsanız eleştiri alma olasılığınız yüksek. Bu da bir uyarı olarak belirtelim. Eksi olarak, fiyatı ise biraz yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Panasonic Lumix DMC-FT5’in fiyatı daha düşük olabilirdi. En ucuz Panasonic Lumix DMC-FT5 fiyatları, en ucuz fiyat ve mağaza alternatifleriyle Cimri.com’da. Cimri, cebinize çalışır.

Ferhat Verdi 13/07/2016
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Panasonic Dijital Fotoğraf Makineleri