iştirakidir.
Puan Ver GÖNDER

Canon EOS 7D Mark II DSLR Fotoğraf Makinesi

4.635,47 - 8.553,23 TL (35 Fiyat Seçeneği)
En Uygun Fotoğraf Makineleri n11.com'da!
  • Daha Fazla Göster (-21) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
  • Ana Özellikler

  • Çözünürlük 20.2 Megapiksel
  • Görüntü Sensör Tipi CMOS
  • Kamera Tipi SLR / Profesyonel
  • Lens Özellikleri

  • Değiştirilebilir Lens Var
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Canon EOS 7D Mark II İnceleme Japon teknoloji devinin üst seviye DSLR fotoğraf makinesi ihtiyacı duyan fotoğrafçılar için geliştirdiği EOS7D Mark II modelini inceledik.
Yazar: Ferhat Verdi 07/07/2015

Fotoğrafçılık, gelişimi bakımından geniş bir perspektif sunuyor. Akıllı telefonlar üzerinden sosyal ağlarda yapılan paylaşımlardan tutun da kapsamlı özelliklere sahip DSLR fotoğraf makineleri ile ileri düzey reklam, tanıtım, vb fotoğrafçılığına kadar skala bir hayli geniş. Akıllı telefonların, tabletlerin yaygınlığının artması ve fotoğraf çekmeye yönelik trendin gelişiminin yanında en üst düzey fotoğrafçılığın ekipmanları da önemli gelişmelerle karşımıza çıkıyor. İşte ileri seviye için geliştirilen, tasarlanan ve teknolojisi buna göre optimize edilen fotoğraf makinesi Canon EOS 7D Mark II’nin detaylı özelliklerine ve ne kadar yetenekli olduğuna yakından bakacağız.

Öncelikle Canon, Japonya’nın önde gelen teknoloji üreticilerinden biri. Şirketin küresel ünü de bir hayli güçlü seviyede. Kompakt fotoğraf makineleri ile başlayan ürün gamında en üst seviyedeki kimseler için geliştirilen cihazlara kadar çok sayıda seçenek bulunuyor. Önceki yıllarda tanıtılan ve fotoğraf profesyonelleri ile buluşan Canon EOS 7D modelinin sonraki versiyonu da en çok merak uyandıran modeller arasında yer alıyordu. Canon, beklentilere yanıtı, EOS 7D Mark II ile verdi.

Tasarım

İleri seviye fotoğraf profesyonelleri için geliştirilen Canon EOS 7D Mark II’de oldukça kapsamlı bir teknoloji gelişimi söz konusu. Tasarımından donanımına kadar önemli özelliklerle donatılan modelin öncelikle görünümü yoğun biçimde güven duygusu aşılıyor. Herhangi bir plastik materyal dokusu hissettirmeyen Canon EOS 7D Mark II’de kasanın dayanıklılığı da dikkat çekiyor. Magnezyum kasalı model, bu sayede oldukça dayanıklı tasarlanmış. Üzerindeki plastik kaplama da genel olarak yüksek kaliteyi hissettiriyor.

Ürünün ön ve arka yüzünde, firmanın DSLR tipi modellerinde görmeye alışık olduğumuz tasarım çizgisi hakim. Bombeli bir görünüm ya da tuhaf bir duruş kesinlikle söz konusu değil. Ön yüzünde sağ elini kullananların parmaklarını yerleştirecekleri alanda, başparmak için ufak bir derinlik var. Sol elin duracağı yerde ise objektifin kavranmasına yardımcı olmak adına, yine köşede bir eğime yer verilmiş. Güçlü bir DSLR’de olması gereken boyutları ve ağırlığı ile EOS 7D Mark II, son derece tutarlı, iddialı ve başarılı bir tasarımla karşınıza çıkıyor.

Teknoloji

Üründe 20.2 megapiksellik APS-C boyutlu CMOS sensör bulunuyor. Dual Digic 6 görüntü işlemcisi ile desteklenen sensör, segmentinin en iyileri arasında. 20.2 mega piksel fotoğraf çekilebilen EOS 7D Mark II’de 10fps hızında seri çekim dikkat çekiyor. Live View ile gelen 65 noktalı çapraz tipi AF yapısı benzersiz. 51200’e kadar genişletilebilen ISO, ürünün belki de en yetenekli kısımları arasında.

Düşük ışıkta görüntüleme yetenekleri oldukça başarılı olan EOS 7D Mark II’de görüntüler net, renkler gerçekçi ve en nihayetinde sonuçlar muazzam derecede iyi. Ayrıca SDXC karta depolama yapılıyor ve üründe lityum-ion batarya kullanılıyor.

Videografi

3 inçlik ekranında 1 milyon nokta barındırıyor ve net görüntü sunumuyla dikkat çekiyor. Piyasadaki 1.2 milyon noktalı LCD ekranlardan hiç de geride kalmıyor üründeki ekran. Video çekim özellikleriyle de çok iddialı olan EOS 7D Mark II, profesyonel video çekimleri için en iyi DSLR tipi alternatifler arasında.

Full HD 1080p/60 video kaydına olanak tanıyan modelin video çekimindeki odaklama yetenekleri de türünün en iyi örneklerini sergilemeyi başarıyor.

Sonuç

Gerek fotoğraf gerekse videoda oldukça sessiz çalışan DSLR modelinde menü ara yüzü kullanışlı, arka ve üst kısmındaki buton ve diğer kontrol mekanizmaları gayet başarılı şekilde konumlandırılmış halde.

Canon EOS 7D Mark II’de fotoğraf profesyonellerinin olduğu kadar video profesyonellerinin de arayacağı her şey var. Ürün beş yıldızlık bir DSLR ve oldukça iddialı fiyat etiketine karşın, yüksek segmentli çözümler için en başarılı seçenekler arasında konumlanmayı başarıyor.

Ferhat Verdi 07/07/2015
Almanya'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. Oyun ve fotoğraf konularında binlerce araştırma yazısı, inceleme ve haber hazırladı. Türkiye'nin önde gelen tüketici elektroniği dergilerinde ve teknoloji odaklı web sitelerinde editör olarak çalıştı.
Canon Dijital Fotoğraf Makineleri